Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Bolševismus bez pověr a iluzí

Dne 7.5. ve 21,50 hod. vysílala Čs.televize na 1.programu besedu na téma "debolševizace". Mimo jiné se jí zúčastnil i poslanec za KSČS Michal Kraus.

Dne 7.5. ve 21,50 hod. vysílala Čs.televize na 1.programu besedu na téma „debolševizace“. Mimo jiné se jí zúčastnil i poslanec za KSČS Michal Kraus. Obhajoval, jak jinak, politiku své strany a vytýkal předsedovi KANu p.Dvořákovi mj. to, že odsuzuje komunisty paušálně, což si oni jistě nezaslouží. Prý je nutná historická analýza činnosti komunistické strany.

Domyslíme-li slova poslance M.Krause do konce, udělala poválečná Společnost národů zřejmě velkou chybu, když paušálně odsoudila nacismus a fašismus (většina států světa zakázala šíření těchto myšlenek a v SRN navíc v poválečných letech prováděli důslednou denacifikaci). Tedy mi jistě dáte za pravdu, soudruhu Krausi, že pokud se bolševismus nemá posuzovat paušálně, nebylo správné paušálně posuzovat ani nacisty. Vždyť i mezi nimi by se jistě našly světlé výjimky. A naopak, poněvadž byl po právu odsouzen nacismus, měl být stejně odsouzen i stejně zrůdný, ba možná v lecčems i mnohem horší bolševismus. Vždyť v SSSR, ale i u nás, mají bolševici na svědomí zvěrstva a bestiality, před kterými by zbledl mnohý gestapák.

Soudruh poslanec se podivil, že se občané nejen této země komunistů bojí. Ale tady přece není údiv na místě! Nevím, v kolika zemích světa jsou komunistické strany. Vím však bezpečně, že tam, kde komunisté byli či dosud jsou u moci, mohou kromě vynikající propagandy nabídnout jen násilí, politické vraždy, kult vládnoucích „lidí zvláštního ražení“, nesvobodu, plné kriminály, koncentrační tábory a k tomu…

v19.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v19.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte