Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Nejistá budoucnost slovenské konverze

Třicátého dubna zavítal Jiří Dientsbier na pozvání ředitelů dvou největších slovenských zbrojovek do Dubnice nad Váhom a do Martina.

Třicátého dubna zavítal Jiří Dientsbier na pozvání ředitelů dvou největších slovenských zbrojovek do Dubnice nad Váhom a do Martina.

V obou podnicích připravili odboráři setkání pana ministra s pracujícími. Jiří Dientsbier jim přinesl radostnou zvěst: schválil vývoz tanků do Sýrie. Zároveň se však snažil dělníky přesvědčit, že trhy pro zbrojní výrobky nejsou a nebudou. Tuto do jisté míry paradoxní situaci se pak snažili účastníci jednání vyjasnit.

Nejvíc musel šéf naší diplomacie bojovat v hale martinského závodu, kde se ještě před několika týdny vyráběly tanky T-72. Slavnostní výzdoba připomínala typický totalitní biedermeier. Všude visely známé červeno-žluté transparenty s nápisy typu „Štát na nezamestnaných nezbohatne!“ a čerstvě namalované plátno, kde dělník a dělnice s francouzským klíčem v ruce hledí stejným směrem do nejisté budoucnosti. Kolem stály nové buldozery, jako důkaz probíhající konverze.

Pracovníci závodu označili konverzi za největší katastrofu slovenského národa od dob vpádu Turků na Slovensko, říkali, že kdyby měli jen poloviční plat pana ministra, tak by nezvedali svůj hlas, že jejich holubice mají obranný charakter a že je každá krajina potřebuje mít na svých hranicích, nadávali na pražské novináře, že mají slovenské dělníky za „blbečkov“.

Jiří Dientsbier se upřímně snažil schůzi uklidnit. Řekl, že Československo je jediná země ve východním bloku, která má skutečně šanci vrátit se v krátké době mezi civilizované státy, a že k…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte