Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

ČSFR - Německo

Tento týden probíhá v Bonnu druhé kolo oficiálních přípravných jednání o smlouvě mezi Československem a Německem. Tato smlouva bude mít nepochybně zásadní význam nejen pro naše vzájemné soužití, ale bude zřejmě i důležitým prvkem při začlenění Československa do budoucích celoevropských struktur.

Tento týden probíhá v Bonnu druhé kolo oficiálních přípravných jednání o smlouvě mezi Československem a Německem. Tato smlouva bude mít nepochybně zásadní význam nejen pro naše vzájemné soužití, ale bude zřejmě i důležitým prvkem při začlenění Československa do budoucích celoevropských struktur.

Význam vztahů s naším největším západním sousedem dokládají čilé diplomatické a politické kontakty mezi oběma stranami. V minulém roce se třikrát sešli jak prezidenti Václav Havel a Richard von Weizsäcker, tak předsedové vlád Marián Čalfa a Helmut Kohl. Mezi ministry zahraničí Jiřím Dienstbierem a Hansem-Dietrichem Genscherem vznikla dokonce určitá spolupráce v rámci procesu KBSE. Také ministr obrany Luboš Dobrovský při své první zahraniční cestě zamířil do Německa, kde se svým kolegou Gerhardem Stoltenbergem dojednal rozšíření kontaktů mezi Čs.armádou a bundeswehrem.

První kolo jednání o generální smlouvě s Německem proběhlo letos v únoru v Praze. Kromě formulací ve smyslu, že „v kontextu příprav smlouvy neexistují žádné zásadní rozpory“ a že „dosavadní výměna názorů je velmi konstruktivní a přihlíží ke specifikům vzájemných vztahů“, se zatím ke konkrétní problematice smlouvy nikdo nevyjádřil. V oficiálních prohlášeních se pouze konstatovalo, že smlouva má udělat definitivní čáru za minulostí a orientovat se hlavně na budoucnost. Ovšem právě minulost, která je pro mnoho lidí stále bolestivá, nám zanechala některé nevyřešené problémy, které by mohly být nepříjemnou…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte