Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Rozhovory

Reforma jsme my všichni

Rozhovor s ministrem V. Dlouhým.

Máte politické ambice?

Já jsem především ekonom. Chci, pokud mě voliči a obecná politická situace u toho nechají, přispět ke zdárnému nastartování reformy. Mé ambice nejsou apriorně politické, ale vždy použiji politický nástroj tam, kde si myslím, že mi může pomoci k řešení ekonomických záležitostí.Tato země čeká na klasickou liberální stranu a takovou stranu definoval Václav Klaus na setkání OF v Olomouci. Myslím však, že byla chyba, že se mluvilo o možnosti užší, jednoznačně konzervativní strany. Budu velmi bedlivě sledovat, zda bude Václav Klaus skutečně respektovat širokou podobu OF, jak ji sám definoval. Pokud tato strana bude skutečně spočívat na těch principech, o kterých hovořil, a bude v ní vnitřní demokracie, budu hledat politickou podporu uvnitř Občanského fóra. Jednoznačně odmítám socializující tendence, dědictví roku 1968 a třetí cestu a rád se stanu členem liberální strany. Ale současně budu používat politické spolupráce s každým a všude tam, kde věřím, že nás to posune dopředu. Jsou takové extrémy našeho politického spektra, s nimiž bych se nechtěl bavit, ale myslím, že v budoucnosti musíme vidět i prostor pro spolupráci s moderní levicovou stranou.

Nevidíte určité nebezpečí v tom, že Václav Klaus v sobě spojil politického vůdce s vůdcem reformy? Když půjde do tuhého - a byla by to špatná reforma, kdyby nešlo do tuhého - kdo ho podpoří?

Musí postupovat tak, aby ho stále podporovala jeho vlastní strana,…

v01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte