Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Mezi lékaři

Začátkem prosince se na půdě ministerstva zdravotnictví odehrávala schůzka, jaká u nás dosud neměla obdobu. V místech, odkud se centrálně střežila jednotnost našeho zdravotnictví, mezi sebou vedli rušný dialog zástupci nově vzniklých organizací lékařů, stomatologů, farmaceutů, farmaceutických laborantů a zdravotnických sester - a aby byl obraz pestřejší, některé z těchto profesních skupin tu byly reprezentovány i vícerými organizacemi.

Začátkem prosince se na půdě ministerstva zdravotnictví odehrávala schůzka, jaká u nás dosud neměla obdobu. V místech, odkud se centrálně střežila jednotnost našeho zdravotnictví, mezi sebou vedli rušný dialog zástupci nově vzniklých organizací lékařů, stomatologů, farmaceutů, farmaceutických laborantů a zdravotnických sester - a aby byl obraz pestřejší, některé z těchto profesních skupin tu byly reprezentovány i vícerými organizacemi.

Dr.Kalina jménem ministerstva v úvodu označil monopolismus státního zdravotnictví za viníka, který tento obor u nás přivedl na buben. Úlohy vyzývat k jednotě se naopak ujal z pléna prof.Blahoš, předseda přetrvávající České lékařské společnosti. Nikoli autonomizace, jak tvrdí dr.Kalina, ale právě tendence zřizovat střechové organizace je podle prof.Blahoše u lékařských společností ve světě moderní. Jeho hlavní argument byl opravdu silný: „Lékařská společnost poskytuje místo na konání různých konferencí, sjezdů, poskytuje je zdarma. Dovedete si jistě představit, kolik by stál pronájem sálu.“ Pozoruhodná to logika, jaká po čtyřicet let řídila naše ekonomické perpetuum mobile. Že to ti dole ze svých příspěvků a daní platí, to pan profesor dosud zřejmě nenahlédl. Možná proto, že byl právě před odletem do Paříže na pozvání jedné superstřechové organizace.

Ducha minulosti ještě zdařileji vypustil z láhve přítomný šéfredaktor Zdravotnických novin. Zřejmě rovněž znepokojen nepřehlednou pluralitou přítomným nejprve nabídl, že by se…

v01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte