Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Rozhovor

KSČ versus Sokol

Středeční noviny minulého týdne představovaly zajímavé spektrum. Svobodné slovo: Paralela s fašismem, Mladá fronta: Vyklidí KSČ Prahu?, Lidové noviny: Sdělení, Rudé právo: Nehorázný dopis prokurátora. Všechny tyto titulky se týkaly dopisu městského prokurátora, který více či méně citovaly a ve kterém dr.Tomáš Sokol konstatuje, že propagace a agitace politických cílů KSČ je propagací hnutí, které směřuje k potlačení práv pracujícího lidu.

Středeční noviny minulého týdne představovaly zajímavé spektrum. Svobodné slovo: Paralela s fašismem, Mladá fronta: Vyklidí KSČ Prahu?, Lidové noviny: Sdělení, Rudé právo: Nehorázný dopis prokurátora. Všechny tyto titulky se týkaly dopisu městského prokurátora, který více či méně citovaly a ve kterém dr.Tomáš Sokol konstatuje, že propagace a agitace politických cílů KSČ je propagací hnutí, které směřuje k potlačení práv pracujícího lidu. A že v našem platném trestním zákoně existuje paragraf, podle kterého je takové počínání trestné. Jeho nadřízení, povolaní na kobereček klubem komunistických poslanců, jeho stanovisko nesdílejí.Čtvrteční Rudé právo kypí rozhořčením, stanovisky, ostrými protesty, klasickou snůškou dopisů čtenářů (pamatujete na téma Havel?), titulky typu Otevřený útok na demokracii, To už tu jednou bylo v roce 1938 a podobně.Páteční Rudé právo je podstatně méně rozhořčené, když se zmiňuje o jakémsi kolujícím dopisu komunistům, z něhož jsou citovány výroky „čas třídního boje vzplál“, „jde o záchranu socialismu“ a další. Ale to už mohu mluvit s dr.Sokolem osobně. Pokud je ovšem mezi telefonáty z celé republiky čas na souvislou větu.

Dnes je pátek a já bych se Vás chtěl zeptat, jaká je Vaše nynější situa-

Crrr.

 - Pardon, dneska mám telefony každých pět minut. Žiju. Žiju a sedím stále na své židli. Ano, o kárném řízení se mluvilo, ale já bych tuto otázku neakcentoval. Jestliže má pan generální prokurátor pocit, že je nutné, necítím…

v07.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte