Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Adresát: generální prokuratura

Žaluji Komunistickou stranu Československa o náhradu morálních, společenských, finančních a zdravotních škod, které mně a mé rodině vznikly od roku 1948 v důsledku touto stranou prováděného genocidia.

Žaluji Komunistickou stranu Československa o náhradu morálních, společenských, finančních a zdravotních škod, které mně a mé rodině vznikly od roku 1948 v důsledku touto stranou prováděného genocidia. KSČ jest plně zodpovědna za zločiny spáchané jejím jménem a jejími orgány moci. Na mně a mé rodině se dopustila následujících trestných činů.

V roce 1948 jsem byl vyhozen z Fondu národní obnovy, jelikož jsem nepodepsal přihlášku do KSČ. S obtížemi jsem získal alespoň zdravotně mi naprosto nevyhovující práci v ČKD Karlín. Jako odbojář a partyzán jsem byl pod stálým dohledem StB, až mě nakonec v březnu 1950 zatkli a přivtělili k „protistátní skupině“, založené a kontrolované pracovníky ministerstva vnitra. Prodělal jsem sérii nelidských výslechů, které daleko předčily to, co jsem během okupace zažil na gestapu. Na Státní bezpečnosti mně vytloukli téměř všechny zuby (o jejich zbytek jsem pak přišel v koncentráku Bytíz), rozkopali mi ledviny tak, že jsem na Borech ještě dlouho močil krev, lámali mi prsty mezi dveřmi, kopali do varlat. Díky tomu jsem už nikdy nemohl mít děti. Po výsleších jsem - celý rozbitý - musel v cele neustále chodit, ve dne v noci. Když jsem padl, bachaři mě polévali vodou - v té zimě, jaká v březnu a dubnu padesátého roku panovala! Když člověka svážou do kozelce a zbijí ho gumovou hadicí, to se pak špatně chodí celou noc. Aby mne neubili, musel jsem se „přiznat“. Státní soud mě odsoudil ke dvaceti letům těžkého žaláře a ke ztrátě všeho majetku.

v07.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte