Povím Vám naprosto vymyšlenou pohádku o několika zlých loupežnících z Estebanské tlupy. Když na ně král poslal po listopadu nového hejtmana, převlékli pláště a snažili se rehabilitovat a zůstat za každou cenu ve službách policie. Prvním náčelníkem z nich byl kdysi dávno, ještě v roce 1976, bývalý učitel a politik Vladimír Stárek, který to u loupežníků dotáhl až na generálmajora. Jeho prvním zástupcem byl plukovník Jiří Dvořák, zvaný Bambitka, tak trochu psychopat: chodil neustále po zuby odzbrojený pistolí a nožem za pasem, se kterým chodil i na porady k ministru vnitra. Dalším Stárkovým zástupcem byl Olda Mézl, specialista na vymýšlení zastrašovacích akcí proti normálním občanům, jako tzv. zadržovací pohovory, domovní prohlídky bez ohledu na přítomnost dětí, vyhazování ze škol a práce.

Dnes, milé děti, jsou Mézl, Dvořák i Stárek velmi dobře zaopatření důchodci. Po nich nastoupil další zkrachovalý učitel Karel Vykypěl, který se z náčelníka odboru pro boj s vnitřním nepřítelem propracoval až na náčelníka kontrarozvědky. Spolu se slavnou trojkou, ještě než odešla na penzi, získal na většinu tehdejších šlechticů, i těch nejvyšších, dostatečně materiálů o jejich soukromém životě, názorech a korupci, jak bylo v té době v kraji zvykem. Ne že by je vydírali, to ne, ale občas něco prý káplo - povozy cizích značek, nedostatkové zboží zahraniční a i dětem se na univerzitách lehčeji studovalo. co chcete, byl to středověk. Kdepak asi tyhle materiály jsou?Svým dobře…

v05.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v05.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte