Občanská demokratická aliance, součást Občanského fóra, má asi sto členů. Sedm poslanců této malé strany ve FS a ČNR však patří k iniciátorům Meziparlamentního klubu demokratické pravice, což rozhodně není těleso bezvýznamné.

Programové teze Klubu jsou i součástí programu ODA, předseda Klubu Daniel Kroupa je také místopředsedou ODA. Mezi onou hrstkou členů najdeme například ministra Tomáše Ježka, jeho poradce Romana Češku a ekonomického komentátora Lidových novin Karla Kříže. Na jejich nedávné konferenci nebyla nouze o vyhraněné programové myšlenky a zajímavé informace. Mluvilo se například o velmi zajímavých projektech sociální politiky, především podpory v nezaměstnanosti formou negativní daně, o jednoznačném pojetí ekonomické reformy, o zahraničněpolitické orientaci na země NATO, která je sice dobře zdůvodněná, ale nechává poněkud stranou vztahy s našimi sousedy, o vztazích mezi MKDP, KC OF a Hradem. Nic z toho se však čtenář nedozvěděl ze zprávy Romana Galla „ODA brání svou čistotu“, kterou dne 20.října vydala ČTK.Nemyslím si, že by hlavním smyslem konference ODA bylo bránit svou čistotu. Pan Gallo však věnoval rozhodnutí, že členy ODA se nemohou stát komunisté, estébáci a milicionáři, celou polovinu své zprávy. Do dalšího odstavce vybral citáty ze zprávy předsedy strany Pavla Bratinky o činnosti poslanců ODA v zákonodárných sborech. Omezil se na konstatování hodnotící, aniž by uvedl, o co Bratinka svá hodnocení opírá:

„Nebudeme si…

v35.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v35.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte