Když přijíždíte do Prachatic od Volyně, vítají vás nezbytné šedivé socialistické paneláky, které obklopují nádhernou středověkou zástavbu. Fasády domů v centru jsou většinou udržované, ale strany odvrácené do dvora jsou často úplně zničené, s vytlučenými okny. V tomto centru, na Velkém (dříve Gottwaldově) náměstí, sídlí Občanské fórum. Jeho vchod se skrývá za hromadou cihel a sutin.

Hlavní předností okresního KC OF je, že v něm už od revoluce pracují stále titíž lidé. Neutrpělo ani odchodem členů do funkcí na okrese, ani apatií či znechucením. OF má rozhodující vliv na okresním i městském národním výboru a jeho aktivisté přesně vědí, co chtějí.

Jedním z prvních kroků předsedy ONV pana Bublíka a rady bylo rozpuštění Okresního kulturního střediska. Ušetřil se tím zbytečný mezičlánek a hlavně peníze. Roční rozpočet OKS představoval jeden milión sto tisíc korun, z toho polovinu tvořily mzdy. Kultura na okrese tímto krokem v žádném případě neutrpěla, spíš naopak. Další akcí ONV bylo zrušení podniku Restaurace a jídelny. Celý projekt se projednával s vedoucími provozoven. Vzhledem k tomu, že současný právní stav neumožňuje odkoupení nemovitostí, byl jim nabídnut prozatímní pronájem. Zaměstnanci jednotlivých provozoven si koupili na úvěr pouze zařízení a sklady. Asi tři hotely vytvořily státní podnik.

Po přijetí zákona o jmenování ředitelů a jejich zástupců dochází na Prachaticku k řadě personálních změn. Propouštěni jsou nejen neschopní vedoucí, ale i…

v31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2935

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte