Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Vojenská doktrína

Československá vojenská doktrína by se měla stát jedním z nejdůležitějších podkladů pro další politický vývoj našeho státu.

Československá vojenská doktrína by se měla stát jedním z nejdůležitějších podkladů pro další politický vývoj našeho státu. V rozhovoru pro Hospodářské noviny ze dne 28.7. prohlásil náčelník generálního štábu genpor.ing. Anton Slimák, že ministerstvo obrany má doktrínu z vojensko- politického hlediska připravenou. Má být přijata Federálním shromážděním na podzim a on osobně se nedomnívá, že by bylo třeba ji přepracovat nebo dále upravovat.Pokud se nebudou chtít experti z našeho ministerstva obrany zesměšnit, budou muset doktrínu přepracovat. Především bude potřeba návrh přeložit do češtiny, dát bezobsažné novořeči konkrétní obsah a zbavit ho protimluvů.Současný návrh je vyšperkován především školáckými chybami ve větné skladbě i stylistice. Například na str. 3: „Proto má životní zájem (ČSFR, pozn.aut.) na zachování míru a bezpečnosti na kontinentě a aby se dosavadní blokové pojímání bezpečnosti v Evropě změnilo v pojímání kolektivní.“ Na téže straně: „Československá republika podporuje a aktivně se podílí na jednáních…“ „Obranyschopnosti se dosahuje cílevědomou přípravou již v míru, především v systému přípravy vojenských kádrů, branné výchovy, operační přípravy…“ ( str.7).

Text se hemží rusismy: „ČSFR vystupuje za dosažení nových odzbrojovacích dohod.“ Kumulace slov jako mír, systém nebo vztahy je rovněž pozoruhodná: „vytváření komplexního systému mezinárodního míru“ (str.9), „zásady zachování míru a mírového soužití“ (str.6), "klidné a plodné vztahy,…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte