Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

„Údolí dutých hlav”

"Škola dneška je pro člověka zítřka", hrdě hlásá dosud neodstraněný nápis v mezipatře Vysoké školy SNB v Praze- Lhotce. Obyvatelé Modřan a Lhotky areál této školy kdysi pojmenovali po svém: Údolí dutých hlav.

„Škola dneška je pro člověka zítřka“, hrdě hlásá dosud neodstraněný nápis v mezipatře Vysoké školy SNB v Praze- Lhotce. Obyvatelé Modřan a Lhotky areál této školy kdysi pojmenovali po svém: Údolí dutých hlav. Na název si zvykli. Nepřemýšlejí už, zda je pravdivý, a pouze ti, kteří mají vytříbený vkus pro policajtské vtipy, se škodolibě usmívají. Dokonce ani někteří příslušníci sboru (nemají-li příliš vysoké funkce) proti lidovému názvu neprotestují. Zřejmě vědí své.Základní kámen školy byl položen začátkem 7O.let, v době, kdy byl naprosto poslušný a lehce zmanipulovatelný příslušník Veřejné a především Státní bezpečnosti jednou z opor úspěšně se rozbíhající normalizace. Vysoká škola SNB byla prý dítětem tehdejšího ministra vnitra PhDr.Jaromíra Obziny.Základ tvořily dvě fakulty - Veřejné bezpečnosti v Hybernské ulici a Státní bezpečnosti v Dolních Břežanech. V pozdějších letech se připojili hasiči, a vznikla fakulta Požární ochrany. V roce 1980 se všechny tři fakulty nastěhovaly do rozsáhlého, čerstvě dostavěného areálu na Lhotce.

Učitelé se zde kromě výuky policejního řemesla snažili studentům vštípit znalosti z psychologie, pedagogiky, sociologie i estetiky. Úroveň znalostí mnohých absolventů školy, přesto, že mají před jménem akademický titul a za ním mnohdy CSc., svědčí o tom, že se dílo nepodařilo. Přiznávají to koneckonců nejen učitelé, kteří na Vysoké škole SNB léta působili, ale i kritičtější absolventi."Výukou na škole jsem byl hluboce zklamán a přesto,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].