„Škola dneška je pro člověka zítřka“, hrdě hlásá dosud neodstraněný nápis v mezipatře Vysoké školy SNB v Praze- Lhotce. Obyvatelé Modřan a Lhotky areál této školy kdysi pojmenovali po svém: Údolí dutých hlav. Na název si zvykli. Nepřemýšlejí už, zda je pravdivý, a pouze ti, kteří mají vytříbený vkus pro policajtské vtipy, se škodolibě usmívají. Dokonce ani někteří příslušníci sboru (nemají-li příliš vysoké funkce) proti lidovému názvu neprotestují. Zřejmě vědí své.Základní kámen školy byl položen začátkem 7O.let, v době, kdy byl naprosto poslušný a lehce zmanipulovatelný příslušník Veřejné a především Státní bezpečnosti jednou z opor úspěšně se rozbíhající normalizace. Vysoká škola SNB byla prý dítětem tehdejšího ministra vnitra PhDr.Jaromíra Obziny.Základ tvořily dvě fakulty - Veřejné bezpečnosti v Hybernské ulici a Státní bezpečnosti v Dolních Břežanech. V pozdějších letech se připojili hasiči, a vznikla fakulta Požární ochrany. V roce 1980 se všechny tři fakulty nastěhovaly do rozsáhlého, čerstvě dostavěného areálu na Lhotce.

Učitelé se zde kromě výuky policejního řemesla snažili studentům vštípit znalosti z psychologie, pedagogiky, sociologie i estetiky. Úroveň znalostí mnohých absolventů školy, přesto, že mají před jménem akademický titul a za ním mnohdy CSc., svědčí o tom, že se dílo nepodařilo. Přiznávají to koneckonců nejen učitelé, kteří na Vysoké škole SNB léta působili, ale i kritičtější absolventi."Výukou na škole jsem byl hluboce zklamán a přesto,…

v21.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v21.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte