Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

„Údolí dutých hlav”

"Škola dneška je pro člověka zítřka", hrdě hlásá dosud neodstraněný nápis v mezipatře Vysoké školy SNB v Praze- Lhotce. Obyvatelé Modřan a Lhotky areál této školy kdysi pojmenovali po svém: Údolí dutých hlav.

„Škola dneška je pro člověka zítřka“, hrdě hlásá dosud neodstraněný nápis v mezipatře Vysoké školy SNB v Praze- Lhotce. Obyvatelé Modřan a Lhotky areál této školy kdysi pojmenovali po svém: Údolí dutých hlav. Na název si zvykli. Nepřemýšlejí už, zda je pravdivý, a pouze ti, kteří mají vytříbený vkus pro policajtské vtipy, se škodolibě usmívají. Dokonce ani někteří příslušníci sboru (nemají-li příliš vysoké funkce) proti lidovému názvu neprotestují. Zřejmě vědí své.Základní kámen školy byl položen začátkem 7O.let, v době, kdy byl naprosto poslušný a lehce zmanipulovatelný příslušník Veřejné a především Státní bezpečnosti jednou z opor úspěšně se rozbíhající normalizace. Vysoká škola SNB byla prý dítětem tehdejšího ministra vnitra PhDr.Jaromíra Obziny.Základ tvořily dvě fakulty - Veřejné bezpečnosti v Hybernské ulici a Státní bezpečnosti v Dolních Břežanech. V pozdějších letech se připojili hasiči, a vznikla fakulta Požární ochrany. V roce 1980 se všechny tři fakulty nastěhovaly do rozsáhlého, čerstvě dostavěného areálu na Lhotce.

Učitelé se zde kromě výuky policejního řemesla snažili studentům vštípit znalosti z psychologie, pedagogiky, sociologie i estetiky. Úroveň znalostí mnohých absolventů školy, přesto, že mají před jménem akademický titul a za ním mnohdy CSc., svědčí o tom, že se dílo nepodařilo. Přiznávají to koneckonců nejen učitelé, kteří na Vysoké škole SNB léta působili, ale i kritičtější absolventi."Výukou na škole jsem byl hluboce zklamán a přesto,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
v21.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte