V dubnu se mi dostal do ruky leták KC OF v Praze 5, naléhavě upozorňující na situaci, která vznikla na tamějším národním výboru. Dobře si vzpomínám, jak jsem se tehdy vyděsil. O to více jsem byl zděšen, když jsem 13.července zjistil, že stav se dokonce zhoršil. Mafie na národním výboru funguje ve spojení s Bytovým podnikem (dříve OPBH) dál v nezměněné podobě. Připomíná to poměry před 17.listopadem, agónii normalizačního vedení, které se pokusilo o hazard a vsadilo na agresivní politiku. Ta není ovšem nebezpečná jen pro toho, kdo ji provozuje, ale i pro všechny ostatní.

Jediná kancelář KC OF Prahy 5, místního představitele vedoucí politické síly, leží prakticky ve dvoře Domu kultury kovoprůmyslu na náměstí 14.října. Na koordinačním centru sedím s jeho aktivistkami paní Kalhousovou, která je též poslankyní, s paní Havlíčkovou a s členkami bytové komise při ONV paní Špalkovou a Jindrovou. Pracují od rána do noci, ale jejich zápas připomíná boj s mnohohlavou saní.

Národní výbor

Kooptace do národního výboru na Praze 5 se nepovedla. Občanské fórum bylo pod obrovským tlakem. Na národní výbor muselo dodat funkcionáře, kteří budou schopni nastoupit během čtrnácti dnů. To mohli být prakticky jenom lidé, kteří v té době byli bez pracovního poměru. Z tohoto důvodu a také díky nezkušenosti došlo k nenapravitelným chybám. Další háček byl v zákonu o kooptaci. Ten připouštěl pouze 35% pro bezpartijní (včetně OF) a zbylých 65% pro ostatní politické síly …

v20.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 14 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v20.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 14 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte