Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Justice před krachem

Dne 4.7.1990 vyhlásili soudci obvodních soudů v Praze a některých okresních soudů v ČR stávku na protest proti způsobu, jakým je veřejnost informována o problému justice.

Dne 4.7.1990 vyhlásili soudci obvodních soudů v Praze a některých okresních soudů v ČR stávku na protest proti způsobu, jakým je veřejnost informována o problému justice. Ve svém prohlášení konstatují, že přípisy adresované ministerstvu spravedlnosti ČR, Federálnímu shromáždění, vládě ČR a prezidentu republiky, v kterých poukazují na problémy soudnictví, zůstaly bez odezvy. Upozorňují, že pokračování v práci za stávajících podmínek nedostatečné pracovní plochy, kterou mají soudy k dispozici, nedostatku soudců, administrativního personálu, technické vybavenosti, a tím vlastně celkové nepřipravenosti justice k zabezpečení realizace zákona o soudní rehabilitaci, může vést k výraznému poškozování práv občanů.

„Tato stávka je jen jakýmsi krajním prostředkem, jak upozornit na nevyřešené a léta nazrávající problémy. Situace je natolik kritická, že pokud se okamžitě nezačne řešit, stojí justice před krachem. Osobně s tímto prostředkem nesouhlasím, proto jsem asi jediný, kdo normálně pokračuje v práci. Ale požadavky soudců plně podporuji,“ říká JUDr.Vojtěch Cepl z obvodního soudu pro Prahu 4. "Z vystoupení nového ministra spravedlnosti JUDr.Leona Richtera v televizi nabyla veřejnost bohužel dojmu, že soudcům jde o zvýšení platů, ale problematika je samozřejmě daleko složitější a závažnější a je zapotřebí veřejnost široce informovat a pochopitelně jednat.Veřejné mínění je samozřejmě ovlivněno tím, co se v soudnictví za posledních 40 let dělo, a soudci jsou všeobecně v…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.