Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Praha v obležení

Nejsou to žádná spřátelená vojska, co nás tentokrát obléhá, nýbrž zástupy zahraničních investorů vybavených zhruba pěti miliardami dolarů, jež by zde rádi proměnili v hotely, administrativní budovy a další výdělečné objekty.

Nejsou to žádná spřátelená vojska, co nás tentokrát obléhá, nýbrž zástupy zahraničních investorů vybavených zhruba pěti miliardami dolarů, jež by zde rádi proměnili v hotely, administrativní budovy a další výdělečné objekty. Se svými návrhy a požadavky si podávají dveře na radnici a dalších úřadech, sondují na oficiálních a neoficiálních místech, pokoušejí se vyjednávat a usilují o přísliby, dohody a smlouvy.

Tváří v tvář téhle skutečnosti je třeba si uvědomit několik věcí: Zahraniční investoři k nám se svými investicemi zpravidla nepřicházejí s nějakými dobročinnými úmysly, nýbrž proto, že se chtějí podílet na našem očekávaném ekonomickém a mezinárodně politickém růstu a přirozeně z něj také těžit. Zároveň je však jasné, že jejich peníze a možná že jedině a právě jejich peníze mohou naše hlavní město postavit na nohy, vybavit je kapacitami nezbytnými pro potřebný mezinárodní obchod, ale i kulturní a turistickou výměnu, přivést do něj další partnery pro naše firmy a instituce a kromě toho přispět skrze lokální daň tvrdým penízem do městské pokladny, na níž je závislá komunální sféra.Tato mince má však i druhou stranu. Kdybychom takovou sumu vpustili do naší stověžaté neregulovaně a naráz, brzy bychom Prahu nejen nepoznali, ale ani nevystáli. Gigantický stavební ruch nejen v ní, ale i v jejím širokém okolí by nám všem znepříjemnil život.Konečně je třeba si připustit, že nikoliv příští supermarkety, business-centra a kanceláře nejrůznějších evropských, ba…

v17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte