Rozhodli jsme se počínaje tímto číslem zavést zahraničněpolitický sloupec, jehož autorem bude Egon Lánský. Jeho komentáře mnozí z Vás léta znají a sledují. Egon Lánský bude výlučně odpovědný za výběr, formu i správnost obsahu. A my doufáme, že sloupec přijmete se zájmem a občas se k němu budete i vyjadřovat. (redakce)

V těchto dnech například zahájili rokování zástupci dvou dominujících evropských hospodářských systémů Evropského společenství EC a Evropské asociace svobodného obchodu EFTA. S oběma seskupeními chce Československo zatím alespoň úzce spolupracovat, když na členství si bude muset ještě počkat. Se zeměmi skupiny EFTA jsme (spolu s Maďarskem a Polskem) v uplynulých dnech podepsali alespoň dohodu o mnohostranné spolupráci.Stalo se to ve švédském Göteborgu, kde delegace členských zemí skupiny EFTA (Švýcarsko, Rakousko, Švédsko, Norsko, Finsko, Island) nejen slavily 30. výročí založení organizace, ale také se připravovaly na rokování se zástupci Evropského společenství, EC, o napojení skupiny EFTA na „evropský ekonomický prostor“, cosi, co by mělo fungovat od roku 1993. Ještě předtím by mělo dojít k integraci EC, v jehož rámci by platila zásada volného pohybu kapitálu, zboží, služeb i pracovních sil. Dodejme, že EC tvoří zatím 12 evropských zemí (západní Německo, Francie, Itálie, krajiny Beneluxu, Velká Británie, Irsko, Dánsko, Řecko, Španělsko a Portugalsko) a všechny země bývalého sovětského bloku by chtěly být co nejrychleji členy. Chvíli potrvá, než…

v15.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v15.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte