V minulých dnech měla naše veřejnost možnost seznámit se s tím, že dění uvnitř několika ústavů ministerstva spravedlnosti vyvrcholilo nepokoji a vzpourami obviněných a odsouzených občanů.Jak je známo, vznikly miliónové škody. Z některých zpráv se dozvídáme, že vinni jsou příslušníci SNV, z jiných, že příčinou jsou přemrštěné požadavky a chování nenapravitelných jedinců. Proskakují také zprávy o tom, že leopoldovská tragédie byla úmyslně zinscenována příslušníky SNV (i jiných složek), aby tak byla zakryta jejich majetková trestná činnost. Veřejnost je tedy dezorientována a žádá od kompetentních orgánů vysvětlení. Je ovšem vůbec možné očekávat pravdivé informace od lidí, kteří své zkušenosti o tomto resortu získávali za časů komunistické nadvlády a kteří nadále okupují význačná místa, ať již v prokuratuře, na soudech, správě SNV či ministerstvu spravedlnosti?

Je pochopitelné, že lidé, kteří rozhodovali o použití násilných prostředků, ani jinak rozhodnout nemohli, neboť je starý režim nenaučil problémy řešit jinou formou. Ani nejlepší vůle těch, které revoluce vynesla na nejvyšší místa a kterých si hluboce vážíme, nemůže vést ke zdárnému konci, pokud budou dezorientováni a dezinformováni.Na základě našich rozhovorů s pracovníky správy SNV, funkcionáři MS i jednotlivými příslušníky si dovolujeme toto aplikovat ve věznici v Brně-Bohunicích:Věznění se chtějí denně umývat v teplé vodě, stěžují si, že je měsíc nenavštívil obhájce ani vyšetřovatel, chtějí mít možnost…

v14.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v14.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte