Vyhlášení výsledků soutěže Naše ochranné bubliny
Vyhlášení výsledků soutěže Naše ochranné bubliny • Autor: Lukáš Bíba

Během slavnostního zahájení 17. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět byli v pražské Lucerně vyhlášeni také výherci studentské literární soutěže Naše ochranné bubliny. 

Úkolem letošního ročníku bylo napsat esej, fejeton nebo rozhovor na téma: "Žijeme obklopeni pohodlím, které si chráníme. Přestože se dozvídáme téměř o všem, co se děje mimo tuto bublinu, máme pocit, že se nás to netýká. Kdy praskne křehká bariéra mezi námi a světem „tam venku“? Co všechno jsme schopni ještě přehlížet? Co nás zvedne ze židle?"


Celkem se soutěže zúčastnilo 85 mladých lidí ve věku od 15–20 let z celé republiky. Vítěze vybrala porota ve složení Marek Švehla a Ivan Lamper z Respektu společně s Karlem Strachotou ze společnosti Člověk v tísni. První místo získal Adam Bártek z vsetínské střední školy Kostka, druhá skončila Lucie Hůtová z Gymnázia Uherské Hradiště, na třetím místě se umístili Matěj Holoubek z Gymnázia Ústavní v Praze a Kristýna Hynková z Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Vítězné práce si můžete přečíst proklikem na jména jejich autorů.

Poslední bublina je duhová, tu nevidím, ale tuším ji. Možná, že je to síla, kterou Vojtíškovi stihlo předat jeho druhé dvojče ještě před tím, než umřelo. Aspoň doma si to tak myslíme a věříme tomu. Bude ho chránit a pomáhat mu, až to jednou bude potřebovat.

Tweetni to


Vyhlášení výsledků soutěže Naše ochranné bubliny
Vyhlášení výsledků soutěže Naše ochranné bubliny • Autor: Lukáš Bíba

Letošní vítězové; zleva Adam Bártek, Lucie Hůtová, Matěj Holoubek a Kristýna Hynková (foto: Lukáš Bíba)

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte