Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Speciál

Poznaná nutnost

Český byznys řeší téma duševního zdraví zaměstnanců – kvalitní péče o kolegy může představovat zásadní konkurenční výhodu

Chceme mít zdravé zaměstnance. (Zleva Eva Macková s kolegyní Věrou Prokorátovou) • Autor: Matěj Stránský
Chceme mít zdravé zaměstnance. (Zleva Eva Macková s kolegyní Věrou Prokorátovou) • Autor: Matěj Stránský

V práci Češi a Češky stráví v průměru 35 let svého života. Jakékoli změny ve společnosti se tak neodrážejí jen v osobní rovině, ale logicky mění i situaci na pracovišti. A v tomto směru se postupně ukazuje, že tuzemský byznys na aktuální dění reaguje lépe, než by se na první pohled mohlo zdát. Stejné je to s tématem duševní pohody, které úzce souvisí s tím, jaké výzvy musí současná společnost řešit. V porovnání se statistikami se firmám v tomto ohledu daří mnohem lépe oslovovat muže, kteří obecně spíše propadají v systému preventivních kontrol a oproti ženám téměř nevyužívají odbornou pomoc psychologů a psychoterapeutů. Jak je to možné?

Pomalu, ale jednoznačně

Tento článek je v plném znění dostupný členům předplatitelům Respektu.

Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se. Pokud byste chtěl/a dostávat Respekt Speciály i v tištěné podobě, pořiďte si předplatné s členstvím v Klubu Respektu (pro rozšíření nám napište na [email protected]).

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].