Peckova01_jaros
Dagmar Pecková • Autor: Milan Jaroš

Žena, která se považuje za Evropanku, proměňuje tóny v emoce, které v hudbě intuitivně cítí. Říká, že opera není jen o předvádění hlasu a pěvecké techniky, ale také o duši interpreta. Dagmar Pecková loni ukončila svou hvězdnou operní kariéru, ale jede dál naplno – jako interpretka písní klasiků nebo třeba jako činoherní představitelka Marie Callas.

Máte za sebou čerstvou činoherní premiéru představení Mistrovská lekce, kde vystupujete v roli operní pěvkyně Marie Callas, ženy, která zažila naprostý vrchol i úplný pád na dno. Jak se v té roli cítíte?

V žertu říkávám, že mě Pánbůh musí milovat, když dopustí, abych měla z pekla štěstí. Člověk se složitě rozloučí s jednou vrcholnou kariérou a najednou se objeví tahle neuvěřitelná činoherní role. Byla to výzva zjistit, kde jsou moje hranice a zda jsem schopná je posunout dál. S režisérem a šéfem mladoboleslavského divadla Petrem Mikeskou jsme se rozhodli to risknout. Nenechal na mně, jak se říká, nit suchou; v žertu vyprávím, že jsem během tři čtvrtě roku příprav na představení vystudovala celou DAMU.

Neexistuje tolik rolí, jako je právě Maria Callas, kde bych mohla čerpat z vlastních nejniternějších zkušeností – je to katarze všeho, co jsem v poslední době prožila. Pro diváky může mít představení taky ten efekt, že zjistí, co je nutné pro vrcholnou kariéru operního pěvce, že hlas a pěvecká technika nejsou zdaleka všechno. Hudba, která prochází duší interpreta, umocňuje…

ROZHOVORY_OBAL_final
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 15 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

ROZHOVORY_OBAL_final
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 15 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte