Proč „Lieberec“? Protože „Liebe“ je německy láska. Protože až do roku 1945 mluvilo v Liberci víc než osmdesát procent jeho obyvatel německy a na unikátním charakteru města je to dodnes znát. Protože Liebiegové Liberec pozvedli k výšinám se stejným odhodláním a vizí jako třeba Baťa Zlín. Protože sem po válce přišla spousta talentovaných mladých lidí v čele s autorem Ještědu Karlem Hubáčkem, a až díky nim se z Reichenbergu stal skutečně Liberec. Protože Liberec je láska na celý život. Proto „Lieberec“.

Přesně těmito slovy začíná autorský průvodce mého blogu jizerské *ticho po Liberci, který vyšel letos v květnu a vyprodal se během týdne. Za stejně krátkou dobu se potom na HitHitu vybraly peníze na jeho dotisk. Liberec je tedy podle všeho skutečně láska na celý život! Stačí jediná návštěva a budete na tom úplně stejně. A zdaleka nejen proto, že se městskou dopravou dostanete až na sjezdovku nebo běžecké tratě. Stačí, když se projdete Lidovými sady, a hned si připadáte jako v nejbohatší berlínské nebo mnichovské vilové čtvrti. Jen zahradníky a sporťáky tady nepotkáte. Nebo stačí letmý pohled na libereckou radnici a hned se vám vybaví její vzor ve Vídni. Nemluvě o zdejší nové gastro scéně, za kterou se pravidelně vracejí lidé z celé republiky. Tak přijeďte taky – ve středoevropském trojúhelníku Praha–Drážďany–Vratislav zajímavější město nenajdete!

 

Respekt_special_leto_ve_meste
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Respekt_special_leto_ve_meste
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte