Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Respekt DJ

DJ pátek 31. 8. 2012

Čím více lidí jezdí vlaky, tím větší mají vlaky ztrátu • Autor: Michaela Danelová
Čím více lidí jezdí vlaky, tím větší mají vlaky ztrátu • Autor: Michaela Danelová

08:04
Dnešní DJ vám přeje dobré ráno!Autor těchto řádků už se nemohl dočkat a konečně je to zde. Opět spolu strávíme den plný horkých novinek, které by nám mohly prohřát poněkud studenější pátek. Což je důvod ke slavnostní náladě, na ohňostroj je bohužel příliš světlo, přesto si přiznejme, že naše setkání má až skoro novoroční atmosféru. Takže začněme jednou pěknou novoroční písničkou.

08:30
Prázdniny jsou v tahu. Začíná fyzika, chemie, matematika a další zábavné věciAsi jste si již stačili všimnout, že dnes máme poslední srpnový den. Tedy takový ten den, kdy končí prázdniny, kdy končí vlastně všechno, aby mohlo zase něco nového začít, třeba učení dalších fyzikálních zákonů, což je ve srovnání s rácháním se v rybníce opravdu marná konkurence, nicméně tak už to v životě chodí. Ne že by autor těchto řádků trávil prázdniny rácháním v rybníce, ale dovede se vcítit do kůže těch, kteří tak činili. A právě jim posílá na rozloučenou s prázdninami jednu pěknou srpnovou písničku.

08:42
Štvou vás sousedi? Vyplašte je bitevním letounem!iDnes.cz píše, že ministerstvo obrany vypisuje soutěž na prodej přebytečných dvaatřiceti bitevníků. Za deset let nebyly vlády schopny prodat nepotřebných 36 strojů, a proto je nyní obrana nabízí za zlomek jejich ceny. A to třeba i soukromníkům. Cenu stanovila na směšných 30–60 milionů korun.Zdá se vám to hodně? Tak to pak netušíte, že si vojáci před dvanácti lety letadla koupili za 480 milionů za kus. Autor těchto řádků proto ví, že by nákupem udělal velmi výhodný obchod. Sehnat peníze pro něj není problém, ale kam by svůj bitevník zaparkoval? Jak se tak dívá z okna, na ulici by se s letounem manipulovalo poměrně složitě, jsou tu samé lampy a troleje. Leda že by ho nechal na dvoře, tam by se vešel krásně. Ale to by se musel zbořit jeden dům, protože průjezd je na křídla moc těsný. No, jak je vidět, má to své mouchy, než je autor těchto řádků vychytá, pustí si jednu pěknou bitevní písničku.

09:11
Až budete podepisovat smlouvu, nezapomeňte na koprofilii!Novinky.cz píší o zajímavém rozvodovém řízení v italské Padově mezi prodavačkou a realitním makléřem, kteří se vzali před šesti lety. Žena poukazuje na špatné zacházení ze strany manžela. Jako důkaz jí posloužila smlouva, kterou partnerovi před lety podepsala. „Otrokyně souhlasí s tím, že bude poslouchat a bude k dispozici, aby uspokojila touhy svého pána," uvádí se v dvoustránkovém dokumentu. „Otrokyně souhlasí dát svoje tělo k potěšení pánovi," stanovovala další klausule. V případě porušení podmínek souhlasila žena s trestem, který přijme „s pokorou". Partner zaručoval, že se neuchýlí k bestiálním sexuálním praktikám, koprofilii, nebude partnerku při styku dusit a škrtit, pálit plamenem, ohrožovat zbraní.Autor těchto řádků je překvapen. Když naposledy podepisoval smlouvu, o koprofilii v ní nebyla ani řádka a teď se tím cítí být poněkud ochuzen. Měl by se raději zeptat nadřízených, zda nedošlo k omylu. Znáte to, člověk něco podepíše, pořádně si to nepřečte a najednou se zapomene na koprofilii. Zároveň by ho zajímalo, jestli dochází i k případům, že si neberou realitní makléři prodavačky, ale prodavači realitní makléřky. Milému páru posíláme jednu pěknou realitní písničku.

09:20
Policii prý povládnou dva prezidenti. Klaus a kdo?Aktuálně.cz píše, že česká policie může mít dva prezidenty. Pokud by totiž Petr Lessy uspěl s rozkladem proti svému odvolání, na jeho židli by dál seděl prakticky neodvolatelný Martin Červíček.Autor řádků netuší, proč mu při přečtení titulku automaticky naskočil Klaus. Přitom je takových prezidentů: prezident hospodářské komory, prezident svazu průmyslu a dopravy, prezident svazu pacientů, dokonce i prezident Německa, u něj si ale nikdo nikdy nepamatuje jméno. Lessymu a Červíčkovi každopádně posíláme jednu pěknou policejní písničku.

09:26
Dnešní DJ si vleze do televize a bude na vás mluvit. Snad se do ní vejdeAutor těchto řádků se musí omluvit, že se vám na chvíli nebude věnovat. Musí totiž na Kavčí Hory, kde si bude povídat o odvolaném řediteli GHMP. Slibuje ovšem, že kolem poledního se vrátí a všechno vám vynahradí. Vaši důvěru vám prozatím oplatí jednou pěknou slibovou písničkou.

11:59
Vždyť to jede jinam? No právě!!!Tak to máme za sebou, autor těchto řádků z televize zase vylezl. Musí říci, že co do používání slova vlastně, vlastně nemá v republice konkurenci. Ale k věci. Na Letné cestou potkal mladíka, který rozdával letáčky se změnami v MHD. Je na něm tučně vytištěn nápis: Vždyť to jede jinam! Autor těchto řádků míní, že to není šťastná kampaň, že to lidé už vědí, to jim nemusí Dopravní podnik říkat. Až bude rozdávat letáčky Jede to tam, kam má, budou lidé klidnější. Dopravnímu podniku posíláme jednu pěknou dopravní písničku.

12:10
Čeští piloti budou střežit Pobaltí. Snad budou mít na čemNovinky.cz píší, že naši piloti převzali dohled nad vzdušným prostorem tří pobaltských republik. Nebe nad Estonskem, Lotyšskem a Litvou začnou chránit v sobotu. Symbolický klíč jim na litevské základně Šiauliai předali jejich polští předchůdci.Autor těchto řádků je rád, že se naši hoši zase proletí. Otázkou tedy je, zda ještě mají na čem. Dneska jim začali prodávat bitevníky, aby třeba zítra nedošlo i na stíhačky. Jak by pak mohli ten vzdušný prostor chránit? Na rogalech? To vlastně není vůbec špatný nápad, ušetřilo by se a piloti by byli víc na čerstvém vzduchu. Také Putin by jistě tento nápad ocenil. Pilotům posíláme jednou pěknou pilotní písničku.

12:46
Když už musíte krást, přivažte si za dvoukolák větve!S veselou historkou přichází iDnes.cz. Velmi usnadněnou práci s hledáním pachatelů měli policisté, kteří přijeli vyšetřovat včera ráno vykradenou pilu v obci Lužice na Olomoucku. Zloději si totiž ukradené věci odvezli na dvoukoláku, který po sobě zanechal stopy. Ty policisty dovedly až k nim domů.Tak tomu autor těchto řádků říká pecháček. Přece každý ví, že za dvoukolák se má přivázat svazek větví, které stopy uhladí. Na druhou stranu, jestli by pak policisty za zloději nepřivedla stopa od těch větví. Jó, zloději to nemají jednoduché. Vlastně počkat, jak se dá vykrást pila? To se odmontuje kryt od řetězu a vleze se do ní? To by šlo ale jen s motorovou, zato s ruční, jak se dá vlést do ruční pily a něco z ní ukrást? K přemýšlení si pustíme jednu pěknou pilovou písničku.

13:06
Překvapivé zjištění: v Synthesii to bouchlo kvůli závadě.Podle Aktuálně.cz dvě provozní nehody, při nichž 20. a 21. srpna do ovzduší unikly škodlivé nitrózní plyny z chemičky Synthesia, způsobila technická závada. O výsledku práce vyšetřovací komise dnes informovala mluvčí společnosti.Autor těchto řádků si občas říká, čím by se také mohl živit. Práce ve vyšetřovacích komisí by v tomto ohledu byla pro něj vyhovující. Máte týden na to, abyste zjistili, co mohlo způsobit výbuch, a pak dojdete k tomu, že provozní závada. No není to fajn džob? Ale počkat, článek se musí dočíst do konce, mohla za to konkrétně závada filtrovacího zařízení odpadní kyseliny z výroby vojenské nitrocelulózy. Tak to jo, tak takovou práci by autor těchto řádků dělat nechtěl. Vyšetřovatelům posíláme jednu pěknou odpadní písničku.

13:31
Zemanovi bude radit Čuba. A na to se napijem!Lidovky.cz píší, že pokud se Miloš Zeman stane prezidentem, jeho hlavním poradcem pro zemědělství bude bývalý předseda JZD Slušovice František Čuba. Zeman to včera potvrdil při diskusi na Agrosalónu Země živitelka v Českých Budějovicích.Autor těchto řádků musí říci, že by rád takovou diskusi viděl. Agrosalón zní dost vznešeně, to bude asi nějaký bar, kam chodí jihočeští kovbojové na ohnivou vodu a před dveřmi si k zábradlí přivazují traktory. Zeman si poručí pár becherovek, bouchne pěstí do pultu, muzika spustí, z patra přiběhnou dívky v negližé, Čuba vytáhne kolt, vystřelí do vzduchu a už se to mele, už to jede, jupí! Autor těchto řádků zároveň přiznává, že si myslel, že je Čuba již mrtev. Jak je vidět, není, čili mu posíláme jednu pěknou salónní písničku.

13:55
Princeznu Dianu nejspíš odkrágloval Byl Zabita!Bleskově.cz autorovi těchto řádků zamotalo hlavu. Ptá se totiž: „Kdo může za smrt Lady Diany: Byla zabita, nebo žije?“ Podle autora těchto řádků je odpověď opravdu těžká. Protože jestliže může za smrt Lady Diany žije, tak bude žije těžce postižitelné. Zaprvé to zkuste žije dokázat, a pak ho zkuste chytnou a zavřít. Žije je totiž takový malý neposeda, to se jen tak chytit nenechá. A podobné je to i s Byla zabita. No řekněte sami, kdy jste Byla zabita viděli naposledy? Leda že by v titulku byla chyba a šlo o Byla Zabita. Ten byl naposledy spatřen na mexických hranicích, když utíkal ze Spojených států. Vyšetřovatelé to budou mít každopádně těžké, proto jim posíláme jednu pěknou dianovou písničku. 

14:26
Čím více lidí jezdí vlaky, tím větší mají vlaky ztrátuPodle Novinek.cz České dráhy za letošní první pololetí přepravily o 2,8 miliónu cestujících více v porovnání se stejným obdobím roku 2011 a tržby se jim zvýšily o 147 miliónů korun, přesto se ocitly v čisté ztrátě 494 miliónů korun. Důvodem je znatelný propad výkonosti tuzemské ekonomiky nebo oslabení české měny.Ale to je přeci nespravedlivé! Tuzemská ekonomika i česká měna by se měly stydět a za trest nevycházet z domu. Co je ale na celé věci pozoruhodné: dráhy přepravily o skoro tři miliony lidí víc a autor těchto řádků se ptá, kde se ty lidi vzali? Asi půjde o cizince, protože Čechů moc nepřibylo, rozhodně ne o tři miliony oproti loňskému pololetí. Jsou to ale záhady, s těmi čísly. Českým drahám posíláme jednu pěknou cestující písničku.

14:56
Vzkaz v lahvi urazil za sto let 17 kilometrů. Není to málo?iDnes.cz píše o čerstvém zápise do Guinnesovy knihy rekordů pro nejstarší vzkaz v láhvi vhozený do moře. V roce 1914 ho poslal jiný skotský kapitán v rámci vědeckého výzkumu a v dubnu ho objevil u skotských břehů kapitán jedné rybářské lodi. Dle Guinnesovy knihy rekordů urazil v moři za skoro sto let asi jenom 17 kilometrů.Autor těchto řádků se dokáže vcítit do pocitů kapitána. Určitě čekal, že bude v lahvi mapa s pokladem, jenže místo toho tam byla jen kartička, že ji má poslat oceánografům a dostane za to šest pencí. A šest pencí, to si tedy přiznejme, to nejsou moc velké peníze. Smutnému kapitánovi posíláme jednu pěknou kapitánskou písničku.

15:18
Mšice fungují jako solární elektrárny. Pojďme si postavit obří mšici!Jak píše Aktuálně.cz, výsledky vědeckého týmu Alaina Robichona publikované v Scientific Reports ukazují, že některé mšice disponují starobylým metabolickým systémem, který jim, podobně jako rostlinám, umožňuje zpracovat energii ze slunečního záření a využít ji k tvorbě adenosintrifosfátu. Tato molekula funguje v tělech všech organismů jako jakési univerzální energetické platidlo, využívané v drtivé většině dějů, v nichž dochází ke spotřebě energie.Tedy to jsou ale věci! Autor těchto řádků chce také disponovat takovým metabolickým systémem, ten jeho je už od rána dost v nepořádku. Na druhou stranu, že by za to třeba mohl dnešní nedostatek slunce? To by pak znamenalo, že je autor těchto řádků svým způsobem také mšicí. Raději se tedy dnes bude vyhýbat zahradnictvím, aby ho tam něčím ošklivým nepostříkali. Mšicím posíláme jednu pěknou slunečnou písničku.

15:31
V září bude teplo. Hurá!Podle Novinek.cz bude úvod září po přechodu nynější fronty ještě velmi teplý s teplotami do 27 stupňů. Následně se ochladí a  teploty budou kolísat kolem 20 stupňů. Na obloze by mělo převládat polojasno.Tak to zní velmi slibně. Autor těchto řádků je dnešním dnem poněkud zklamaný a doufá, že léto ještě neřeklo své poslední slovo. Velmi by ocenil, kdyby ho řeklo třeba až začátkem října. Pak by mohl své první slovo říci podzim, na který se v poslední době trochu zapomíná. Létu posíláme jednu pěknou letní písničku.

15:55
Janek Ledecký po 400 letech ostře odsoudil násilnou rekatolizaciiDnes.cz píše, že zpěvák a vzděláním právník Janek Ledecký se postavil do opozice proti známým osobnostem, jež podpořily církevní restituce. Médiím zaslal ostré vyjádření, ve kterém varuje před akutální podobou zákona: „Chystaný zákon je výsměchem principu směřování našeho státu od roku 1918 a státotvorným demokratickým idejím T.G.Masaryka. Ten měl o pojmech jako čestnost, pravdomluvnost či poctivost v souvislosti s Katolickou církví a násilnou rekatolizací českých zemí víc než jasno.“Autor těchto řádků má vždycky rád, když se někdo ohání někým, kdo se již nemůže bránit, neb tlí v hrobě. Tímto by chtěl Ledeckému vzkázat, že měl Masaryk víc než jasno i v hudbě a o té jeho si nikdy nemyslel nic moc dobrého. Zároveň je autoru těchto řádků líto, že Ledecký ve svém textu nezmínil pálení čarodějnic a ukřižování Ježíše Krista, což jsou dvě záležitosti, které se katolíkům a židům (kteří o restituce též žádají) obvykle též vyčítají. Ledeckému posíláme jednu pěknou kristovskou písničku.

16:15
Zápas oligarchů: Berezovskij x Abramovič: 0:1Kolegyně Naďa Straková informuje: Jeden ruský oligarcha soudil druhého ruského oligarchu za to, že musel prodat akcie pod cenou, čímž měl přijít o miliardy dolarů. Britský soud ale Borisu Berezovskému, který požadoval po Romanovi Abramovičovi 5,5 miliardy dolarů, neuvěřil a jeho žádosti o kompenzaci nevyhověl. Během soudu, který trval 4 měsíce, došlo na podrobnosti nejen ze světa divokého podnikání v Rusku v 90. letech, ale i ze života oligarchů, kteří se rádi prohánějí na luxusních jachtách a žijí v přepychových vilách. Kvůli vzájemné nevraživosti těchto dvou dříve spolupracujících oligarchů a potřebě se co nejvíc navzájem očernit se tak veřejnost dozvěděla o opulentních životních stylech víc, než si dokázala sama představit.Autor těchto řádků by k věci rád pouze dodal, že 5,5 miliard dolarů snad pro Romana není tolik, aby se o ně musel hádat. A před tolika lidmi. To se nedělá. Proto mu posíláme jednu pěknou nedělající písničku.

16:57
Šéfka zoo má obavu, že Dvůr Králové obsadí nacistéLidovky.cz píší, že vyloučení královedvorské zoo z prestižního seznamu světové asociace ředitelka zahrady Dana Holečková přirovnává k mnichovskému diktátu z roku 1938. „Cítím to jako Mnichov. Jednalo se o nás, bez nás,“ prohlásila Holečková.Autor těchto řádků takové pocity paní ředitelce nezávidí. Přišla o hranice, o betonové pevnosti, musela demobilizovat a čekat,kdy Dvůr Králové obsadí wehrmacht. To musí být opravdu ošklivý pocit. A to jen kvůli tomu, že se její zoo nechovala eticky ke zvířatům. Copak si za to zaslouží Hitlera? Paní Holečkové posíláme jednu pěknou mnichovskou písničku.

17:33
České domácnosti dluží téměř 1,14 biliónu. Je mezi nimi i Dnešní DJ?Jak píší Novinky.cz, tuzemské domácnosti zvýšily u bank za červenec své zadlužení oproti červnu o 3,96 miliardy na celkových 1,138 biliónu korun. V porovnání se stejným měsícem předchozího roku dluhy naběhly o skoro 52 miliard. Vyplývá to z údajů České národní banky.Tak pozor: tohle se autorovi těchto řádků pranic nelíbí. Taky by chtěl od bank nějakou tu miliardu a kde nic tu nic! Proč se na něj zapomnělo? Co si tak pamatuje, bance tenhle měsíc pouze poslal svou výplatu, za což mu z ní strhla peníze, jak je jejím zvykem. Navíc má v zádech takové to nepříjemné šimrání, že až se bude účtovat, pranic mu nepomůže, že on se bankám nezadlužil. Ale uvidíme, třeba to banky od jeho spoluobčanů dostanou zpátky a začneme zase s čistým listem. Zatím si pustíme jednu pěknou bankovní písničku.

17:47
Dnešní DJ se s vámi loučí……a děkuje vám za pozornost. Dnešní den přinesl několik drobných nedorozumění, například jsme Janka Ledeckého zaměnili za Otu Janeckého, za což zřejmě může blízký vztah autora těchto řádků k Jokeritu Helsinki. Ale tak to zkrátka v životě chodí, ctění čtenáři jsou žádáni, aby je to trápilo ještě méně, než to trápí autora těchto řádků. Hlavně že se něco děje, že.S přáním všeho dobrého do nastávajících dní vám dáváme sbohem a posíláme vám jednu pěknou sbohovskou písničku.Mějte se pěknějhv

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].