36_smartphony01_varianta03_foto_Monohm
Runcible se valí na trh... • Autor: Monohm

Jsou to hodiny? Je to kámen? Ani jedno. Je to Runcible. Takhle se jmenuje nejpodivnější chytrý telefon, jaký kdo kdy dosud vytvořil. Vypadá jako starožitné cibule, kapesní hodinky a název („runcible“ je lžíce s hroty jako vidlička) si autoři vzali od Edwarda Leara, britského básníka z 19. století a vynálezce nonsensové poezie. Runcible vytvořila firma Monohm v Kalifornii (kde jinde) a označuje jej za „anti-smartphone“, který si nedovolí svého uživatele obtěžovat nejrůznějšími připomínkami, pípáním a dalšími druhy informačních dotěrností. Místo desítek hyperaktivních aplikací nabízí Runcible pouze jednoduchý přehled dění na sociálních sítích.

Čína a lokální marketing

Runcible rozhodně není jediný neobvyklý smartphone, který by se měl objevit na trhu. Google začne koncem tohoto roku zkoušet v Portoriku „modulární“ zařízení nazvané Ara. Uživatel si bude moci telefon upravovat, například nahradit baterii či kameru jiným plug-in modulem. LG prodává chytré telefony se zakřiveným tělem a digitálníma očima vzadu, jež mění výraz (údajně proto, aby telefon se svým uživatelem navázal „citový“ kontakt). Nejnovější model malého ruského výrobce Yota má na zadní straně druhý, černobílý displej, na kterém si může uživatel číst celé hodiny a nevybije při tom baterii.

36_smartphony02
Modulární smartphone Ara od Googlu.

Mohou tedy spotřebitelé očekávat, že se smartphony rozvinou do všemožných tvarů a velikostí? Před příchodem telefonů s dotykovým displejem…

Technologie
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 15 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Technologie
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 15 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte