Praha 17.5.2018 Předsedové hnutí ANO a KSČM Andrej Babiš a Vojtěch Filip budou jednat o požadavcích…
Předseda KSČM Vojtěch Filip • Autor: MFDNES + LN, Profimedia

Připravujeme se na to, víme, že to přijde - a stejně cítíme se zaskočeni, když tomu pohlédneme do tváře. Čeští komunisté míří znovu k moci. Už několik měsíců jim roste chuť, jsou agresivnější, arogantnější. Přesto až vystoupení Vojtěcha Filipa v Otázkách Václava Moravce jasně ukázalo, jaké bahno nás čeká.

Obraz vydá za stovky slov, takže když se televizní obrazovka rozdělila a diváci mohli spatřit do kouta zahnaného, kroutícího se šéfa demokratické strany ČSSD a vedle toho arogantní, přehlíživou masku šéfa komunistů, který ví, že nemá co ztratit, protože za ním stojí premiér Babiš a prezident Zeman, šla z toho úzkost.

Reklama
Reklama

V novém Respektu věcně rozebírám rizika chystané vlády, takže zde si dovolím drobnou poznámku, možná spíše lamentaci. Kam jsme se to dostali? Jak je možné, že téhle úspěšné zemi nevadí nateklí bolševici, kteří mají na svědomí její někdejší devastaci, zmařené lidské životy, ničení památek i krajiny?

Už za chvíli si připomeneme padesát let od nejhorší zrady v našich dějinách; to komunisté ukradli lidem naději, svobodu. Jak to, že se jim to tak snadno prominulo? Máme se v klidu dívat, jak nám tu lidé, jejichž strana má na sobě krev vlastních spoluobčanů, budou říkat, co máme a nemáme dělat?

Kde se bere ta drzost reprezentanta zločinecké organizace určovat, kdo má být ministr? Máme brát vážně jeho argumenty, že chce hájit naší zemi, když podporoval její okupaci sovětskými vojsky? Když se zavázal, že bude upřednostňovat loajalitu ke Kremlu před loajalitou k vlastním občanům?

Jak je možné, že politik, který chtěl pomoci pěti stovkám uprchlíků, které by si vybrala a prověřila Česká republika, je označován za větší bezpečnostní riziko než bolševici, kteří se navíc i dnes hlásí k politice Moskvy?

Kdokoli, kdo se chystá s komunisty vládnout, stává se součástí jejich zločinů. Pro to není omluva. Není a nebude.

Respekt 25/2018: Konec politiky

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2235

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte