0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Newsletter19. 6. 20245 minut

Jak Fiala (ne)debatoval o restartu Česka

Mimo záznam: Nevyužitá příležitost premiéra vysvětlovat kroky své vlády

Čtete jeden z našich pravidelných newsletterů. Přihlaste se k jejich odběru a budou vám chodit do e-mailové schránky. Píšou je pro vás Tomáš Brolík, Pavel Turek, Magdaléna Fajtová, František Trojan, Ondřej Kundra, Jiří Sobota, Silvie Lauder a Andrea Procházková.

Zdravím všechny čtenáře mého newsletteru, tentokrát probereme: 1) nedotažený pokus debaty o restartu Česka 2) 15. pirátské narozeniny 3) pokračování komisařské hádanky:

Restart formátu. Petr Fiala v pražském Rock Café posluchačům slibuje, že úvodní slovo nebude příliš dlouhé. Asi po pětadvaceti minutách ho skutečně předává dalším hostům – svému bezpečnostnímu a ekonomickému poradci Tomáši Pojarovi a Dominiku Stroukalovi (kterého k pobavení ekonoma nazve „Strouhalem“). Trojice má ještě s expertem na využití umělé inteligence Alexanderem Brunou debatovat o restartu Česka. Po letech covidu, zadlužení a energetické krize klíčová debata. A také příležitost, jak přítomné veřejnosti na debatním turné přiblížit, co vláda pro takový restart dělá a ještě dělat bude.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Co jsme se tedy dozvěděli? Příliš toho bohužel nebylo – a je to škoda. Víme teď sice, že Petr Fiala využívá placenou verzi ChatGPT – což není nadsázka. Je to zpráva o tom, jak je šéf kabinetu ochotný a schopný využívat nové technologie. Škoda, že nepadl dotaz, k čemu přesně mu umělá inteligence pomáhá. O tom, jaké ekonomické plány má vláda před sebou, jsme se už nedozvěděli vůbec nic. Ano, znovu jsme si připomněli, že první poločas vládnutí komplikovaly všemožné krize způsobené válečnou agresí Ruska na Ukrajině, ale to už jsme naopak slyšeli mnohokrát.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc