0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Newsletter3. 7. 20244 minuty

Čas zhodnotit náš vkus

Čtete jeden z našich pravidelných newsletterů. Přihlaste se k jejich odběru a budou vám chodit do e-mailové schránky. Píšou je pro vás Tomáš Brolík, Pavel Turek, Magdaléna Fajtová, František Trojan, Ondřej Kundra, Jiří Sobota, Silvie Lauder a Andrea Procházková.

„Co vy říkáte na tohle číslo?“ Tak zní tradiční věta šéfredaktora Erika Taberyho na pondělní poradě Respektu, kde celá redakce hodnotí nový týdeník. Toto pondělí ovšem nezazněla. Jak asi víte, začaly prázdniny a v trafikách je k mání aktuální nabité dvojčíslo 26/27 se žlutým Danielem Radcliffem na obálce v podání ilustrátorky Dany Lédl a s letní literární přílohou Slovensko!, které vyšlo minulý týden. Jak se vám časopis líbí?

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Na hodnocení jsem myslel, když jsem natáčel podcastový rozhovor s autory nové knihy Pravidla vkusu, kterou vydalo nakladatelství Host. Čtveřice sociálních vědců a vědkyň Marie Heřmanová, Michal Lehečka, Ondřej Špaček a Ludmila Wladyniak v ní popularizuje teorie francouzského sociologa a antropologa Pierra Bourdieuho. Ten v sedmdesátých letech popsal, jak zásadní roli ve společnosti, jejím rozvrstvení a reprodukování nerovností hraje vedle ekonomického a sociálního také kulturní kapitál. 

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc