Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Nenechte si ujít

Češi, hokej a zemička

„Pořád mi to připadá neuvěřitelné, tak malá zemička, jako Česká republika a tak úspěšná v hokeji.“ Komentátor Michal Dusík se v neděli přece jen neudržel a rozehrál strunu národních vášní. Malý a přesto tak úspěšný národ. Bylo to jen několik slov vyřčených v přívalu radosti po velkém českém vítězství nad Ruskem a šlo by je rychle pominout, zvlášť když čeští hokejoví komentátoři – a to je třeba jim přičíst k dobru – nacionálními emocemi poměrně šetří. Přesto je ale zajímavé se na tu „zemičku“ pana Dusíka podívat věcně. A nutno potvrdit, že Češi mají důvod být pyšní, ale jinak, než naznačuje zmíněný komentátor.

svehla-novy_80.jpg
svehla-novy_80.jpg • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Jak vlastně posuzovat velikost země? Nejčastěji se používá srovnání v rámci EU. Tam ale Česko není „malá zemička“, tou jsou pobaltské státy, Malta, Slovinsko. My se řadíme ke středně velkým zemím jako je Nizozemsko, Belgie, Maďarsko, Portugalsko, Rakousko.

Celý příspěvek Marka Švehly si můžete přečíst na jeho blogu ZDE.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2163
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte