Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Na rovinu

Ještě nemáme D.O.S.T.

Hájek se zastává neonacisty, Bátora je fanouškem jasného antisemity. Autorka sloupku se omlouvá všem, kterým už toto téma leze krkem, ale je potřeba se k iniciativě D.O.S.T. a jejím hradním fanouškům opět vrátit, a to právě z důvodů zmíněných v úvodní větě.

Hradní vicekancléř Petr Hájek nedávno poskytnul rozhovor časopisu Týden, v němž řekl – jak je jeho špatným zvykem - celou řadu naprostých nehorázností, nicméně jedna nad nimi vyniká. Blízký spolupracovník hlavy státu se tu zastává Filipa Vávry - jednoho z nejznámějších tuzemských neonacistů, spoluzakladatele neonacistického Národního odporu, který má na svědomí všechno možné od násilí v Janově po vydávání antisemitské propagandy.

„Mám třeba případ kluka, který byl kdysi taky v nějaké z těchto okrajových politických stran. Je to „ajťák“. A odešel z té strany. Ale jak je sleduje BIS, tak on přijde do podniku, vezmou ho, ale za měsíc ho propustí bez udání důvodu. Jde do druhého, propustí ho za osm dní. Přijde do třetího, tam ho taky vezmou na významnou pozici a už večer mu zavolají: „Prosím vás, my musíme tu smlouvu zrušit. A nemůžeme o tom mluvit.“ To je reálný případ. Myslíte si, že je ojedinělý?“ říká v interview Hájek. Případ má prý dokumentovat, jak jsou v Česku pronásledovaní"konzervativci".

Vávru tam spolupracovník Václava Klause sice přímo nejmenuje (buď to jen někde zaslechl a jméno nezná nebo je coby obratný mediální manipulátor neříká záměrně), ale je zcela jasné, že mluví právě o něm. Text na toto téma totiž v březnu zveřejnil Hradu nakloněný server Parlamentní listy, přečtení zde.

„Nějaká z těchto okrajových politických stran“ je zakázaná Dělnická strana, a tento pronásledovaný „ajťák“ inicioval napadení aktivisty Ondřeje Cakla, pozval do Česka hlavu rasistického Ku-klux-klanu Davida Duka a nyní stojí před soudem spolu s dalšími klíčovými postavami tuzemské neonacistické scény za propagaci Národního odporu. Mimo jiné.

Rovněž Ladislava Bátoru, šéfa iniciativy D.O.S.T., které se Hájek ve zmíněném rozhovoru důrazně zastává, není na místě pouštět ze zřetele. Postupně totiž vyplývají na světlo nové informace o tom, co přesně si poradce českého ministra školství myslí.

Knihu Zkáza slovanů z pera kněze Rudolfa Vrby Bátora označuje za „skvělou“. Žádnou velkou reakci to nevyvolalo taky proto, že text jednoduše nikdo nezná.  Jenže se v ní dočteme radost nad tím, že „Rusko dávno již od Židů osvobozeno“ či že „v Evropě bude mír, až z Paříže zmizí Židé“.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

redaktorka

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1399
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte