Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Ikona Pražského jara

Vary 3: Dokument ukazuje Dubčeka jako muže, jemuž nedocházela jeho role v dějinách

Film Roberta Kirchhoffa Všichni lidé budou bratři nabízí kolektiv hrdinů a vypravěčů, kteří tkají tapisérii paměti

Byl Alexandr Dubček hrdina, nebo zbabělec? Inspirativní politik světového formátu, nebo komunistický kádr, který slepě následoval stranickou disciplínu, dělal, co mu strana přikázala, a zradil svoje ideály? Nebo je naopak nezradil, protože byly jiné, než jsme si mysleli? Alexandr Dubček, tvář Pražského jara a symbol naděje na změnu v Československu, je víc než tři dekády po smrti, ale jeho legenda stále žije. S novou intenzitou se ho nyní na Slovensku dokonce chápou národovecké skupiny, které ho oslavují jako největšího slovenského politika a vypůjčují si ho pro své nacionalistické dogma.

"Je ikona, esence čehosi čistého a krásného,“ říká režisér Robert Kirchhoff, který se Dubčekovi věnoval sedm let. Výsledkem je dokument Všichni lidé budou bratři, jenž měl v neděli světovou premiéru na karlovarském festivalu (a na podzim vstoupí do českých kin). Nejde přitom o tradiční portrét. „Dubček je jen médium, přes které protéká doba,“ říká Kirchhoff.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].