Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Festival v Torontu

Mijazakiho rozlučkový film je úvahou nad smrtí, kterou nic nekončí

Nejnovější (a podle všeho i poslední) snímek hvězdy světové animace posílil profil přehlídky ochuzené hollywoodskou stávkou o slavné tváře

Chlapec a volavka • Autor: TIFF
Chlapec a volavka • Autor: TIFF

Projekce bývají na festivalu v Torontu nečekaně beznadějně vyprodané. Vedení přehlídky se povedlo „vychovat“ si z obyvatel kanadské metropole věrné publikum, které doplňují tisíce filmových profesionálů, již se do města na břehu jezera Ontario každoročně sjíždějí a mění „festivalovou ulici“ King Street v pouliční party. Jeden snímek přitom hned zkraje festivalu budil ještě větší pozornost než jiné – Chlapec a volavka. Nový a podle všeho skutečně poslední film japonského režiséra Hajaa Mijazakiho, který 48. ročník přehlídky zahajoval.

Americká i kanadská filmová periodika kvitovala volbu jako výjimečně šťastnou. Týmu ředitele Camerona Baileyho se skutečně podařil úlovkem Mijazakiho filmu pro mezinárodní premiéru výrazný kousek. Režisér, jenž oznámil v roce 2013 odchod do důchodu po snímku Zvedá se vítr, se jím vrátil po desetileté pauze. Zároveň je dost možné, že je to skutečně rozlučkový film dvaaosmdesátiletého tvůrce.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].