0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Komentáře24. 2. 20222 minuty

Konec ruské éry Miloše Zemana

Celý jeden politický proud právě skončil

Je to jen pár dní, co Miloš Zeman v MfDnes oznámil, že Rusko nikdy na Ukrajinu nezaútočí, vše si vymyslela CIA. A je to tu. Celý jeden politický proud, který sloužil ruským zájmům, právě skončil. Roky a roky nám Miloš Zeman, Václav Klaus, Tomio Okamura, Vojtěch Filip a další tvrdili, že ze strany Ruska nic nehrozí.

Český prezident orientoval svou politiku téměř výhradně na východ. Bagatelizoval jakýkoli prohřešek Kremlu, a to včetně útoku na českém území ve Vrběticích.  Je jedno, co nyní on nebo další zástupci jeho proudu budou říkat. Jejich politika vedla k oslabení naší bezpečnosti a není téměř horšího politického zločinu.

Reklama

Česko má unikátní příležitost: ve Strakově akademii nesedí jediná strana, která by hrozbu ze strany Kremlu bagatelizovala. Dokonce se v parlamentu nemusí opírat o SPD či KSČM. Měla by toho využít k posílení naší bezpečnosti.

Když píši, že Zemanův politický proud skončil, není tím pochopitelně myšleno, že zmizí z politiky. Vždy bude dost lidí, kteří si nechají namluvit cokoli. A nepochybně nás čeká obří vlna dezinformací a manipulací. Nicméně je nepochybné, že míří do dějin jako strategie, která naprosto selhala. Putin útokem na Ukrajinu dokázal, že je zločinec. Nic víc, ale bohužel ani nic méně. A také v Česku měl dost kompliců.

----

Pokud chcete podpořit Respekt a číst i zamčené články, kupte si předplatné. Tento týden naposledy za staré ceny.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].