Kosmo
Kosmo • Autor: Česká televize

Filmový festival v Karlových Varech se nenápadně dostal do druhé poloviny a konečně se trochu oteplilo. Na kolonády mezi hlavními festivalovými hotely vyrazily davy lidí korzovat, nakupovat a především si dělat selfie.

selfie u červeného koberce, na #kviff povinnost

Fotka zveřejněná uživatelem Michal Zlatkovský (@timichal),

Vyfotit se u červeného koberce je tu prakticky povinnost, i když trochu obtížně splnitelná - k vaší dokonalé fotce se pravděpodobně připlete pár japonských turistů, plešatý chlapík z ochranky a přiopilý chlapec, který si s vámi chce dát high five. Ti méně nároční si mohli udělat selfie třeba s „módní kritičkou“ Blesku Františkou Čížkovou, která zakempovala u jedné z lázeňských budov.

Reklama
Reklama

Františka Čížková z Blesku si otevřela vlastní selfie spot #kviff Fotka zveřejněná uživatelem Michal Zlatkovský (@timichal),

Cestou z Thermalu k Puppu se dá kromě všudypřítomných luxusních obchodů a zlatnictví s ruskými nápisy potkat třeba několik horkých pramenů, středně známé osobnosti (lidé se za nimi už otáčejí, ale ještě je neotravují s žádostí o autogram - šlo narazit třeba na Tomáše Třeštíka nebo Emmu Smetana) a obstojně hrající kapelu.

kapela na kolonádě #kviff

Fotka zveřejněná uživatelem Michal Zlatkovský (@timichal),

Samotný Pupp, který hostí největší festivalové hvězdy, hlídá početná stráž - včera i se slunečníky. Pro ty ostatní oproti minulým letům přibyl stánek s předraženou kávou a vínem, u kterého se srocovaly nezanedbatelné hloučky. Největší dav ale tradičně tvořili festivaloví diváci čekající na film - v Puppu je totiž taky promítací sál.

Strážce Puppu #kviff Fotka zveřejněná uživatelem Michal Zlatkovský (@timichal),

 

Jazyková kreativita na projekci v Puppu #kviff

Fotka zveřejněná uživatelem Michal Zlatkovský (@timichal),

Kromě spousty jiných filmů tu uvedli italský snímek Říkali mi Džigu, nízkorozpočtovou variaci na hollywoodské superhrdinské filmy, která překvapivě dobře fungovala. Na režiséra, který přišel s diváky po projekci debatovat, se snášela slova chvály. Čtěte také: Filmové vývary – Respekt na karlovarském festivalu Jinak ale patřil den hlavně televizi: v Thermalu měly premiéru hned dva nové české seriály. První z nich, Kosmo, ukázala vybraným novinářům Česká televize. V satirickém seriálu vysílá česká vláda misi na Měsíc a - jak se říká v Americe - následuje humor. Kosmo napsal televizní všeuměl Tomáš Baldýnský, který stojí za jediným povedeným českým sitcomem Comeback, a je to poznat: i přes občasná hluchá místa jde na místní poměry o skvělý seriál. Stojí za to dát mu šanci - na ČT poběží na podzim.

HBO včera delegovalo na úvod seriálu Pustina půlku štábu #kviff Fotka zveřejněná uživatelem Michal Zlatkovský (@timichal),

Na podzim poběží i další ambiciózní série českého HBO jménem Pustina. Početná delegace s sebou přivezla první dva díly, které syrovou atmosférou a hlavně protagonistkou (hraje ji Zuzana Stivínová) připomínají skandinávský Zločin. Vidět takhle skvěle zahraný seriál je skoro úlevné a za snahu evropské HBO pozvedávat místní televizní tvorbu můžeme být vděční - nehledě na to, že si většina z nás ty seriály stejně stáhne z ulož.to.

Čtěte také: Online zpravodajství z festivalu na Aktuálně.cz

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte