Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Externí hlasy

Andrej Babiš postupuje adekvátně: léčí se homeopatikem na křivdu

Premiér v demisi postupuje v kauze StB ve stylu "na hrubý pytel hrubou záplatu"

06
Andrej Babiš dává rozhovory novinářům před volební místností,Pruhonice, 20.10.2017 • Autor: Milan Jaroš

Premiér v demisi Andrej Babiš v televizních Otázkách Václava Moravce v neděli 11. března hovořil o svých obtížích, které léčí pomocí homeopatie. S vážnou tváří tam Václavu Moravcovi a divákům u obrazovek doslova řekl: „Víte co, já jsem byl teďka u mojí homeopatičky, aby mi dala nějaké pilulky. A víte o tom, že existuje homeopatikum na křivdu? To jsem ani nevěděl.“

Pocit křivdy má pan Babiš z toho, že byl soudně uznán za agenta StB. Přesněji řečeno se premiér v demisi neúspěšně pokoušel u slovenských soudů zpochybnit, že byl právoplatně veden jako agent pod krycím jménem Bureš v nejméně třech svazcích StB a že se v osmdesátých letech sedmnáctkrát vědomě sešel se svým řídícím důstojníkem. Přitom rozsudek Krajského soudu v Bratislavě z letošního ledna, který je v souladu s předchozím rozhodnutím slovenského Ústavního soudu, je již pravomocný.

Reklama
Reklama

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=JmlODOsIpBY

Vzhledem k výše citovaným výrokům v Otázkách Václava Moravce si dovoluji pana premiéra v demisi upozornit na rozsáhlou zprávu Rady evropských akademií EASAC o homeopatii publikovanou na sklonku loňského roku. Zpráva, na jejíž přípravě jsem se podílel, se zabývá principy fungování nebo nefungování homeopatik a rozebírá klinické studie týkající se používání homeopatie. Závěr zprávy je jednoznačný: na rozdíl od standardních léků neexistuje fyzikální či chemický princip, podle kterého by homeopatie mohla mít jiný účinek, než má placebo. Totéž potvrzují široce pojaté lékařské metastudie, podle kterých neexistuje choroba, na kterou by homeopatické preparáty účinkovaly lépe než kostka cukru.

Kdyby křivda premiéra v demisi byla oprávněná, měl bych proto po jeho televizním vystoupení vážnou obavu, že zvolil nesprávnou léčbu. S úlevou však mohu konstatovat, že pocit křivdy premiéra v demisi je stejně pochybný, jako je léčebný účinek homeopatik.  Andrej Babiš proto ve své terapii postupuje adekvátně, v duchu hesla „na hrubý pytel hrubou záplatu“.

Autor je spoluautorem zprávy Evropských akademií EASAC o homeopatii

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte