Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
neviditelni_priloha Respekt Speciál • Neviditelní • Autor: Respekt
Redakce Editorial

Speciál Neviditelní: Příběhy lidí, kteří se ocitli v mezních životních situacích

Vychází speciál textů Petra Třešňáka: 130 stran čtení o světě za naší vnitřní oponou

Píše o těžkých tématech s přirozenou lehkostí, takže je přijímáme taková, jaká mají být, tedy jako součást našich životů. Je jedno, jestli je oním tématem umírání, láska či psychická nemoc, dozvídáme se toho o sobě tolik a přitom se ani na chvíli necítíme být citově vydíráni. Emoce nevkládá do přívlastků, nechává působit samotné příběhy, které nám vypráví. Kolega Petr Třešňák se rozhodl psát o lidech, jež většinou média nechávají stranou, protože se jim zdá, že by nikoho nezajímali. Přesto či spíše právě proto se jeho texty často stávají událostí, o které lidé dlouze mluví.

erik
Erik Tabery • Autor: Respekt

Reklama
Reklama

Není to až tak překvapivé, vždyť všichni máme touhu porozumět tomu, co se odehrává v naší mysli či vůbec v našem těle. Je to fascinující svět, který postupně lidstvo objevuje či se alespoň snaží objevit. Petr ve svých textech nevychází jen z toho, co zjistili vědci, píše i o konkrétních lidech, kteří se potýkají s tím, co odborníci zkoumají. Dokáže s citem vstoupit do světa lidí, jimž zbývá jen pár dnů života či trpí nějakou mentální nebo fyzickou nemocí, ale také si povídat o sexu seniorů či o čem sníme.

Když Petr získal Novinářskou cenu EU v oblasti zdraví za článek Dobrodružství v pavilonu č. 14, komentovali to jeho zahraniční kolegové, kteří byli rovněž nominováni, že mu závidí možnost psát tak velké reportáže na podobná témata. Máme radost, že můžeme takové články publikovat.

V tomto speciálu jsme pro vás připravili výběr z článků Petra Třešňáka, které takto pohromadě vydávají velmi zajímavé svědectví o světě za naší vnitřní oponou. Časopis můžete zakoupit ve vybraných prodejnách denního tisku za cenu 89 Kč.

neviditelni_neviditelni_priloha
Autor: Archiv

  • 130 stran emotivního čtení vydávajícího svědectví o světě za naší vnitřní oponou
  • Umírání, láska, psychická nemoc a další těžká témata napsaná s přirozenou lehkostí
  • Autorem všech textů je Petr Třešňák, nositel dvou evropských a několika českých novinářských cen

Vydání si můžete zakoupit i v aplikacích pro iPhone/iPad a Android (speciály nejsou součástí předplatného). Dostupné je k zakoupení i na webu zde na www.respekt.cz/special platební kartou či SMS.

Speciál NEVIDITELNÍ si můžete objednat jednoduše také prostřednictvím SMS a my vám ho doručíme přímo do schránky. Stačí poslat SMS ve tvaru: NEVIDITELNI JMENO PRIJMENI ULICE C.P. OBEC PSC na číslo 902 11 (vzor: NEVIDITELNI JAN NOVAK SOKOLOVSKA 22 PRAHA 8 18000).

Objednací SMS jsou zpoplatněny podle běžného tarifu vašeho mobilního operátora. Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 89 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha. Infolinka 296 363 199 v pracovní dny 8:00 – 17:00, www.platmobilem.cz.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte