Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Editorial, Redakce

Za volbami

V novém čísle Respektu je hned několik témat, která se nám zdála vhodná na obálku. Kromě exekucí (ty jsme nakonec vybrali) to ještě bylo Téma o práci a úvodní článek rubriky Politika o začínající volební kampani. Výběr nebyl snadný, protože třeba text o práci je v českém prostředí svým způsobem průlomový. Je o tom, jak zásadně se na západ od nás mění organizace a odměňování práce. Je to zřejmě trend budoucnosti, kdy lidé budou mít stále méně „jistot“. Jeden člověk bude muset chodit do více zaměstnání najednou, kancelář bude sdílet s naprosto cizími lidmi, kteří budou vyvíjet jinou činnost – společně budou jen platit nájem za prostory. Je jen otázkou času, kdy to dorazí i do Česka. Článek připravili Tomáš Lindner a Anneke Hudalla.

Článek o volební kampani zase analyzuje výchozí pozici zdejších stran a hlavní témata, která budou chtít sdělovat veřejnosti. Evidentně to bude velmi náročné a zároveň naprosto nevyzpytatelné klání. Detaily přináší Silvie Lauder a Ondřej Kundra.

Pokud by si nějaký čtenář myslel, že jsme mu připravili soutěž Najděte 10 rozdílů, protože v čísle je dvakrát jeden sloupek, tak bude hledat marně. Jde o naši technickou chybu, za kterou se omlouváme.

E-rik Tabery

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].