Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Denní menu, Kultura

Zpěvačka Halsey nechodí na večírky ve svém vlastním domě

Halsey, Bergen, 2017 • Autor: Profimedia, Uppa entertainment
Halsey, Bergen, 2017 • Autor: Profimedia, Uppa entertainment

„Bývala jsem společenská královna, dnes mám z lidí strach,“ říká popová zpěvačka Halsey v profilu, který pro The Guardian napsal Peter Robinson. Inspirovaná poetiku i filmem Baze Luhrmanna Romeo + Julie z roku 1996 vydala před několika dny konceptuální album Hopeless Fountain Kingdom.

Dvaadvacetiletá Halsey bodovala už svým prvním albem Badlands, obří hit jí přinesla spolupráce s The Chainsmokers v podobě singlu Closer, který se na špici amerického žebříčku udržel tři měsíce. Přesto její cesta na vrchol nebyla snadná. V sedmnácti skončila se svým tehdejším drogově závislým přítelem na ulici. „To bylo jednoznačně nejhorší období mého života,“ popisuje Halsey. „Strašně jsem si ale dávala záležet, abych si udržela svoji online osobnost. Nikdo se nesměl dozvědět, že jsem bez domova. Pokud jsem se v něčem zachovala chytře, pak to bylo poznání, že jestli chci být muzikant, tak si musím ohlídat vzhled a image.“

Na jiném místě profilu mimořádně sdílná zpěvačka popisuje, kterak se jí, když se proslavila, lidé z jejího okolí přestali ptát, jak se jí daří. Domnívali se totiž, že to dobře vědí, když si o tom přečetli na internetu. Úbytek společenského života ilustruje také singl Angel on Fire, který pojednává o večírku v jejím vlastním domě, na nějž ale ona sama nedorazí.

Místo toho se zamkne ve své ložnici, jde si lehnout, zatímco se všichni ostatní baví až do rána. Což byla běžná rutina, již Halsey prováděla po několik měsíců. Pozvala společnost do svého domu, a pak se vypařila. Když se to reportérovi pokouší vysvětlit, začíná: „Ráda lidi bavím, jen u toho nemusím být.“ Načež dodá: „Bývalo to úžasné, lidé za mnou přišli třeba po týdnu a říkali: Tvoje party byla skvělá.“ Ona sama to však nevěděla.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].