Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dělníci kultury, Kultura

A já si ji sešiju, z krepovýho papíru

Je to tak, autor těchto řádků je ke všemu slávista. Jako by neměl svých vlastních problémů dost. Takhle ještě musí řešit, co bude s jeho milovaným sešívaným klubem poté, co včera přišel o profesionální licenci na další sezonu a co radikální jádro jeho fanoušků předčasně ukončilo pohárový zápas s Olomoucí.

Ten předčasný konec, který logicky nemůže skončit jinak než kontumací ve prospěch Olomouce, byl mimochodem pozoruhodný. Zápas dávala v přímém přenosu ČT. Čili kdokoli mohl sledovat, jak o poločasové pauze zaplnila trávník nějaká tisícovka naštvaných fandů žádající po klubu vysvětlení, kdo je jeho vlastníkem, čili kdo zaplatí ty příšerné stamilionové dluhy, kvůli kterým klubu hrozí ona ztráta licence. Fotbaloví bafuňáři o sebrání licence rozhodli přesně ve chvíli, kdy na trávník vstoupil ředitel klubu Platil. Autor těchto řádků přiznává, že se nepovažuje za nějakého velkého diplomata a že často situace vyhodnocuje a vyřešuje neadekvátně jejich povaze. Nicméně proti Platilovi je úplný Schwarzenberg.

Autor těchto řádků by na Platilově místě zkusil diváky přesvědčit, že by měli hlavně nechat Slávii dohrát zápas, protože v něm jde o postup do Evropské ligy, že jako chápe jejich naštvanost, ale že se pokusí udělat všechno proto, aby se klub v lize udržel, a aby mezi námi bylo jasno, všechny vás po zápase zvu na pivo, když už se Platil jmenuju, ať si připijeme na úspěch či žal, hoši do toho, kdo neskáče, fandí Spartě, hop hop hop a podobné řeči, znáte to. No jistě, zní to čecháčkovsky připozbaběle, nicméně třeba by to zafungovalo. Rozhodně víc, než co předvedl Platil: dav opilých, emocemi a bůhvíčím dalším naspeedovaných chuligánů v maskách fotrovsky pokáral, že jsou zbabělci a že by se měli chovat stejně slušně jako on. Načež došlo k půlhodinové demolici stadionu v Edenu.

No nic. Slavia teď dostane obří pokutu, zavře se jí stadion, s Olomoucí prohraje kontumačně 0:3, v poháru skončí, sestoupí do 3. ligy, kde se potká se Slavií B, chodit na ni bude pár stovek lidí a ti, co včera rozmlátili Eden, začnou fandit Spartě, kde konečně najdou kamarády adekvátní své nátuře. A tím se uzavře jedna novodobá historie nejstaršího fotbalového klubu u nás. Že si z toho autor těchto řádků dělá těžkou hlavu? No jo, no…

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].