Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Bez peněz

Lovestory s Blankou

Má drahá Blanko, jsi mi dražší než všechny ostatní pražské stavby. Nemyslím teď tu naposledy přiznanou miliardu navíc, ani tu čerstvou nepříjemnost se soudem. I ta bude něco stát. Jsi mi dražší především jako můj důvěrný partner. Žiji přímo nad tebou a cítím tvé chvění když vstávám, otřesy razící ti cestu jsou se mnou celý den. Už dlouho.

Doufal jsem, že brzy se tvými žilami rozproudí kolony aut a Letná se díky tobě stane daleko přitažlivější pro další a další řidiče. Nic nevadí, že na povrchu mají zůstat stejné víceproudé silnice jako dnes a budeš tak zčásti zbytečná. Prý jsi pro nás všechny blahodárná.

Ty peníze však nemohu nevidět. Naskakují u tvého jména stejně rychle jako zprávy o zpoždění stavby. Přestávám tomu rozumět. Co bylo v nepořádku s tvým stavebním povolením? Vždyť ta dvě minulá prošla tak hladce. Sice to bylo hlavně díky hochům z ministerstva dopravy, kteří zařídili, aby o nich nikdo nevěděl a nemohl remcat! Ale jak to, že se to nepodařilo i tentokrát? To opravdu někomu vadí, že ti nedělali testy vlivu na okolí? Že nemáš dořešené všechny pozemky?

Mám teď strach. Ten mluvčí Metrostavu. František Polák se jmenuje. Co přesně tím myslel, když říkal, že nad tvým prodražováním „pravděpodobně bude i něco jiného. Ale co se mi nepodařilo zjistit“?. Jsi v pořádku? Nekrvácíš snad nějakými skrytými ranami, o kterých my, tvoji blízcí z povrchu, nic netušíme?

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].