Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Agenda

Mělo to smysl, říkají odpadlíci. Odstupování by ničemu nepomohlo

Fischer a Hilšer podpořili generála Pavla. Čísla ukazují, že Babiš by postoupil i bez nich

Marek Hilšer
Marek Hilšer

Marek Hilšer a Pavel Fischer skončili hůř než před pěti lety. Ale jedno zadostiučinění si přece jen z prvního kola odnášejí. Jako zbytečné se ukázaly časté výzvy k odstoupení v zájmu vyšachování Andreje Babiše.

„Kdo je realista, tak to vidí,“ uvedl Hilšer v polovině sčítání hlasů s tím, že odstavit Babiše by se stejně nepovedlo. A finální výsledky mu daly za pravdu – náskok Babiše nad Danuší Nerudovou je nakonec přes dvacet procent, takže přelití hubených zisků obou odpadlíků by na výsledku nic nezměnilo.

Tím spíš se nyní oba stavějí za Petra Pavla. „Je velmi důležité, abychom se spojili a pohlídali, aby budoucnost byla ve správných rukou. Jsem přesvědčen, že Andrej Babiš není budoucnost pro Českou republiku,“ uvedl Fischer, když už bylo jasné, že do finále postupuje Babiš a Pavel. „Všechna moje podpora jde za Petrem Pavlem, je potřeba spojit síly,“ dodal Fischer z konečného čtvrtého místa.

Podobně se vyjádřil i šestý Hilšer. Předtím si postěžoval, že koncentrace voličů směrem k silnějším kandidátům způsobena tím, že mnozí lidé se báli volit „podle vnitřního hlasu“ a raději postupovali pragmaticky. V druhém kole je podle Hilšera hlavní zastavit Babiše.

Fischer vyrazil po sečtení většiny hlasů do Pavlova štábu. Hilšer tou dobou uvedl, že mu nikdo nevolal a že se k žádnému přejezdu nechystá. S necelými třemi procenty hlasů by to prý stejně „nemělo smysl“. Nakonec se však za Pavlem rovněž vydal.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].