Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Z nového čísla

Ti uprostřed

Sendvičová generace se hlásí o slovo

sendvice.jpg
sendvice.jpg • Autor: Profimedia.cz

Jednomu jsou dva roky a druhému osmdesát. Oba vyžadují stálou pozornost a mimořádnou péči, ale jejich potřeby jsou dramaticky odlišné. A společně jsou obrazem novodobého společenského fenoménu, který na Západě vstupuje na scénu pod pojmem sendvičová generace. Jde o lidi, kteří se starají o své děti a zároveň o své stárnoucí rodiče.

Přes celou zemi
Když si na to vzpomenou, trochu se oba zastydí za svoji naivitu. Filmařka Julie Winokurová a fotograf Ed Kashi spokojeně žili v kalifornském San Francisku se svými dvěma dětmi – dcerou Isabelou a synem Elim – a nečekali, že by se běh jejich životů mohl nějak zásadně vychýlit. A už vůbec si nemysleli, že by jim život vzhůru nohama mohl převrátit Juliin otec Herbert, odjakživa zvaný Herbie. Tatínek žil bezmála pět tisíc kilometrů daleko, v New Jersey na východním pobřeží Spojených států a stačilo mu pár návštěv ročně a pravidelné telefonáty. A čekali, že to tak bude napořád. „Prostě jsem si myslela, že můj otec důstojně zestárne a pak zemře ve spánku,“ telefonuje Julie (47) ze své kanceláře v městečku Montclair, třicet kilometrů východně od New Yorku.

Celý článek si můžete přečíst v novém čísle Respektu, které vyjde v pondělí 25. 7. 2011.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

redaktorka

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1398
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte