Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Vidlemi

Barták plus Adams minus Smrž

Po letech, v nichž policie a státní zástupci nedokázali obvinit žádného významnějšího pachatele možných trestných činů z řad politiků či vlivných podnikatelů, se zdá, že se nyní rozhodli obvinit každou vlivnější personu, na niž je podáno trestní oznámení.

Já a pan Patizon máme teď na mysli Ronalda Adamse, zástupce Tatry. Samozřejmě neznáme žádné podrobnosti případu a nevíme, co vše policie na Ronalda Adamse má. Stejně tak nevíme, co má na Martina Bartáka, obviněného ve stejné věci. V každém případě se nám to zamotává. Adams už před drahnou dobou dosvědčil, že si mu Martin Barták a jeho přítel zbrojař Michal Smrž řekli o úplatek, který jim ovšem Adams nedal. Barták svědčí, že mu Adams nabídl úplatek, ale že si ho nevzal.

Za normálních okolností by zřejmě policisté a státní zástupci považovali Bartákovo obvinění Adamse za účelové. Dělá se to tak běžně. Někdo proti mně svědčí, tak na něj podám trestní oznámení, abych to zpochybnil. Takové řešení navrhují svým klientům i často renomovaní obhájci. A zpočátku severomoravská policie Bartákovo obvinění Adamse tak vnímala.

Jenže teď se stala nepochopitelná věc. Jihomoravští policisté a státní zástupci začali Adamse prověřovat, aniž by věc jakkoli konzultovali se svými severomoravskými kolegy, kteří vyšetřují bývalého ministra obrany Bartáka. Nechceme zpochybňovat práci ani jedněch státních zástupců, ale bohužel se zpochybnili oni sami. Znovu, ani já, ani pan Patizon nevíme, co má policie na Bartáka a co na Adamse. Ale způsob, jak tatrovky vyšetřuje, připravuje státní zástupce o důvěru, kterou začali svou prací získávat.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].