Bylo parné léto a cestou do kina jsem si zavzpomínala na Brazílii, kde jsem strávila skoro devět let a kde takovéhle vedro bylo skoro každý den a nehrozilo, že by skončilo za čtrnáct dnů. Vlekla jsem se na předpremiéru posledního filmu Miroslava Krobota Velká premiéra. Jedna moje kamarádka Argentinka mi kdysi pravila, že kdyby argentinský klasik Julio Cortázar napsal kuchařku, přečte si ji. Stejně to mám já s Miroslavem Krobotem. Kdyby natočil reklamu na tampony, pořídím si televizi. Takže je jasné, že když se dvacet kilometrů od Velkých Losin, kde teď bydlím, hraje Krobotův nový film, jedu tam. Navíc film uváděl právě Miroslav Krobot a parta herců, co ve filmu hraje. Třeba Pavel Šimčík, představitel hlavní role pražského herce a novopečeného režiséra, kterému se rozpadá manželství a který přijíždí do Olomouce režírovat stand-up představení plné improvizací, a pozvednout tak místní kulturu na pražskou úroveň.

Začala jsem se fakt těšit. Během filmu jsem se pak řehtala nejen všemu, co mi naservírovali – tomu dada koktejlu plnému něhy a praštěné úcty ke stáří. Nejen ke stáří babičky v podání Ivy Janžurové, ale taky k letitému kultovnímu místu, onomu dávnému devadesátkovému pupku kulturního života Olomouce – S-klubu. V „Esku“ jsem poprvé viděla naživo třeba Psí vojáky a kdo se nepotácel po nějakém koncertu nebo divadle z „Eska“ po půlnoci, neví, co je to studentský život v Olomouci. Nebo aspoň byl. Takže, svým způsobem je to i film pro pamětníky. Ale je celkem jedno,…

1_obalka_R33
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R33
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte