Který titul od nakladatelských kolegů a kolegyň byste doporučili k přečtení?
 

Vendula Bittner, družstevní nakladatelství Idea

Milena Bartlová: Ženy, které nechtěly mlčet (Neklid) – Historičce umění Mileně Bartlové se skrze život dvou generací svých ženských předků podařilo načrtnout obraz praktického feminismu 20. století. Na pozadí rodinných příběhů zkoumá, proč jsou ženy při tvorbě dějin tak často opomíjeny a sama jim prostřednictvím knihy dává hlas. Zamýšlí se nad tím, zda feministická výchova představuje pro život v dnešní společnosti spíše neviditelný poklad, či handicap, a nebojí se opakovaně vyslovovat radikální myšlenku, že i ženy jsou lidé.

Radek Štěpánek, Host

Stephen Koktin: Magnetická hora: Stalinismus jako civilizace (Dauphin) – Mimořádná kniha o proměně jednoho místa uprostřed stepi v ohromné ocelové město, která se pod Stalinovou taktovkou odehrála vlastně za pár let. Neskutečné čtení o tom, kolik úsilí to stálo, kdo byli stavitelé města a kdo byli ti, kdo ho navzdory hrůzným podmínkám udržovali při životě. Pro ty, které zajímají sovětské dějiny, fascinující publikace. Michael Romancov: Námořní slepota (Edice N) – I když máme pocit, že moře je hlavně místo pro příjemnou letní dovolenou, autor připomíná, že se tam bez pozornosti suchozemců odehrává to klíčové pro fungování celé společnosti. Díky ovládnutí moří se kdysi stala Evropa velmocí – a může se stát, že o tuhle pozici brzy přijde. Navíc oceány živí miliardy lidí a jejich zdraví je důležité i…

1_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte