Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt Sezona

Který titul od nakladatelských kolegů a kolegyň byste doporučili k přečtení?

Vendula Bittner, družstevní nakladatelství Idea

Milena Bartlová: Ženy, které nechtěly mlčet (Neklid) – Historičce umění Mileně Bartlové se skrze život dvou generací svých ženských předků podařilo načrtnout obraz praktického feminismu 20. století. Na pozadí rodinných příběhů zkoumá, proč jsou ženy při tvorbě dějin tak často opomíjeny a sama jim prostřednictvím knihy dává hlas. Zamýšlí se nad tím, zda feministická výchova představuje pro život v dnešní společnosti spíše neviditelný poklad, či handicap, a nebojí se opakovaně vyslovovat radikální myšlenku, že i ženy jsou lidé.

Radek Štěpánek, Host

Stephen Koktin: Magnetická hora: Stalinismus jako civilizace (Dauphin) – Mimořádná kniha o proměně jednoho místa uprostřed stepi v ohromné ocelové město, která se pod Stalinovou taktovkou odehrála vlastně za pár let. Neskutečné čtení o tom, kolik úsilí to stálo, kdo byli stavitelé města a kdo byli ti, kdo ho navzdory hrůzným podmínkám udržovali při životě. Pro ty, které zajímají sovětské dějiny, fascinující publikace. Michael Romancov: Námořní slepota (Edice N) – I když máme pocit, že moře je hlavně místo pro příjemnou letní dovolenou, autor připomíná, že se tam bez pozornosti suchozemců odehrává to klíčové pro fungování celé společnosti. Díky ovládnutí moří se kdysi stala Evropa velmocí – a může se stát, že o tuhle pozici brzy přijde. Navíc oceány živí miliardy lidí a jejich zdraví je důležité i…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.