Tokyo's iconic Nakagin Capsule Tower to be demolished - 05 Apr 2022
Nakagin Capsule Tower • Autor: Profimedia

Dělníci kultury

Mít opletačky z toho, že v Českém rozhlase pustí píseň od The Plastic People of the Universe, překvapivě není realita roku 1988, ale letošního března. Moderátorka Nočního Mikrofóra, spisovatelka Tereza Boučková, si do svého pořadu pozvala hudebnici Evu Turnovou a vcelku logicky společné povídání doplnila skladbami kapel, v nichž Turnová účinkovala (PPU jsou jednou z nich) nebo jí jsou blízké. Je to vlastně příklad dobré novinářské práce, díky níž může posluchač získat celistvý obraz zpovídané osobnosti i s ukázkami díla. Vedení ČRo stanice Dvojka si to však nemyslí a Boučková byla pokárána, protože touto volbou písní obešla nabídku playlistu, kterou má Dvojka pro své posluchače pevně určenou.

Nestalo se to poprvé. „Bylo mi opakovaně vytýkáno, že nehraju z playlistu, který dodává hudební dramaturg. A který musíme dodržet. Ten ovšem absolutně není v souladu s hosty ani tématy hovoru – v tom jsem zatím měla absolutní svobodu!“ uvedla Boučková v rozhovoru pro server HlídacíPes.org. Ostatně ještě donedávna měl pořad ve své anotaci větu „Intimně laděné povídání protknuté vlídným humorem umocní hudební lahůdky podle přání našich hostů“. Ta však s rozvířenou debatou okolo Boučkové z popisu Nočního Mikrofóra „náhle“ a „záhadně“ zmizela a o hudebních přáních hostů se tady už nepíše zhola nic.

Je poměrně tristní, že Boučkové je vlastně vytýkáno to, že se snaží dělat dobře svoji práci a vytváří pořad tak, aby spojení hosta a hudby dávalo…

1_obalka_R16
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte