Všichni známe ty články o nutnosti digitálního detoxu. O tom, jak je potřeba občas vypnout mobil a jak se potom člověk víc vyspí, míň stresuje a víc raduje ze života.

S digitálním detoxem jsem ale nikdy neměla problém. Problém jsem vždycky měla s roztržitostí. A s mobilem. Hned od té doby, co se coby pekelné dítě narodil do tohoto světa, aby mi vstupoval do soukromí, vyrušoval, kontroloval mě a kladl na mě pracovní nároky. Ale když nastane víkend, dost ho ignoruju. Ne že bych si ho vypínala, ale většinou ho někde zapomenu, on se vybije a já ho nabiju až v pondělí ráno.

Tak jsem na něj onehdy v pátek šťastně zapomněla a pamatovala jsem si jen to, že jsem si s ním svítila někdy večer, když jsem sázela zlatobýl narvaný na louce u lesa. Chtěla jsem svůj lup zasadit co nejrychleji, už se smrákalo, mobil byl ještě trochu nabitý a já s ním šla na hnůj nabrat kýbl listovky, co ji sypu novým kytkám, když je sázím do naší horské jílovice. Celá spokojená jsem si posvítila a pak na mobil zapomněla. Vzpomněla jsem si v pondělí ve čtyři ráno. Byla ještě tma, můj muž odjížděl do velkoměsta za prací a já si chtěla nabít mobil a začít se chovat jako samostatně výdělečná osoba.

Mobil nikde. Hledala jsem všude, protože když mě muž prozvonil, byla k mání jen hlasová schránka, nezvratný důkaz, že je vybito. Hledala jsem nejdřív na nejrůznějších poličkách, kam toho nemilovaného chudáka o víkendu odkládám, hledala jsem v autě, v manželově skříni, ve vaně. Muž, brblaje, chodil po zahradě a…

40_obalka I
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

40_obalka I
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte