Po třech letech vlády Pirátů v Praze je město neprůjezdné tak, že na to upozornil i prezident republiky,“ napsal minulý týden na Twitter volební lídr ANO v hlavním městě Patrik Nacher. Ten prezident republiky, který se nedávno nedokázal velmi dlouho vyjádřit k rekordnímu počtu mrtvých během covidové pandemie v Česku? Prezident, který dlouho zarytě mlčel k následkům tornáda na jižní Moravě nebo ke zjištění, že za vrbětickým výbuchem stojí ruská tajná služba?

Ať už to delegáti ANO vědí, nebo ne, upozorněními Miloše Zemana se už dávno vážnost problémů v Česku měřit nedá. Ať se děje co se děje, prezident se noří na celé týdny do mlčení a nikdo vlastně neví proč. Zároveň ale zcela otevřeně pomáhá právě hnutí ANO v dosažení jeho politických cílů a v tom je třeba hledat pozadí Zemanova dopisu z minulého týdne, kdy se znenadání kriticky vyjádřil k problému, jenž se dá těžko nazvat jako celostátní, dosud ho ignoroval a pravděpodobně mu vůbec nerozumí.

Opět se však potvrdilo, že pražská doprava je vděčné politické téma. Každý má nějaké „pohnuté“ zkušenosti – někde čekal, někam se nedostal včas, něco musel objíždět. Dokonce i hlava státu, která odborné problémy stojící mimo její politickou agendu nemůže detailně sledovat, protože nikam nechodí, nemá telefon a s počítačem umí pracovat tak dobře, že se po jeho spuštění omylem prokliká na dětské porno.

Kritika dopravy ale vytváří politickou příležitost a k Zemanovi se přidala i delegátka pražské opozice z ODS Alexandra Udženija,…

I_obalka
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2474

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte