centrala BIS, Praha, 2015
Ve stejném kurzu. Ale na jak dlouho? (Centrála BIS)

Na stránkách českých alternativních webů zavládl minulý týden smutek: agent CIA, lokaj Západu a nebezpečný muž, jak ve svých textech charakterizují ředitele kontrarozvědky BIS Michala Koudelku, neodejde po skončení svého řádného mandátu z funkce. Prezident Miloš Zeman, hlavní motor boje za Koudelkův odchod, rozhodnutí vlády ponechat ředitele vést „provizorně“ službu dál nijak nekomentoval. V bezpečnostní komunitě, části politické reprezentace a mezi západními spojenci, kde je Koudelka oceňován jako bojovník proti pronikání ruského a čínského vlivu, naopak tato zpráva vyvolala výdech úlevy – dlouho totiž nebylo jasné, zda premiér Andrej Babiš nepodlehne tlaku prezidenta a neprovede ve vedení BIS nějakou radikální změnu. Úleva nad faktem, že se tak zatím nestalo, je ovšem poznamenána nejistotou, co rozhodnutí premiéra Babiše umožnit Koudelkovi dál řídit BIS jen „provizorně“ v praxi znamená.

Prokydat si trochu víc

V týdnu, kdy premiér oznámil svůj verdikt o Koudelkovi, byl ředitel BIS hlavním tématem zdejších tzv. alternativních webů. „Dneska si Koudelku prokydáme trochu víc. On ví, že je oblíbený jako osina v zadku, a leckomu by se hodně ulevilo, kdyby ho zítra postihl infarkt,“ vystihl rozpoložení tuzemské dezinformační scény jeden z jejích členů, web Pravdivě.eu. Autoři neupřesnili, komu by se Koudelkův infarkt hodil, ale konkrétní jména by se zřejmě dala odvodit z historického vývoje a událostí. Od července 2016, kdy byl Koudelka jmenován do funkce šéfa…

1_obalka_R33
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R33
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte