22_padest tisic usedliku_foto katerina mala

Padesát tisíc českých usedlíků

Zhruba 54 tisíc českých občanů už zažádalo v Británii o status usedlíka. O ten mohou (do konce letošního června) požádat lidé, kteří v Británii žili aspoň pět let před koncem loňského roku, kdy skončilo přechodné období po odchodu Velké Británie z EU. Od 1. ledna jsou Češi v Británii občany třetích zemí, stejně jako Britové ve státech Unie. Drtivou většinu žádostí českých občanů vyřídily britské úřady kladně. Pro usedlíky se brexitem nic podstatného nemění.

Přísná opatření nejméně do 22. ledna

Opatření proti epidemii covid-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna. Vláda o tom rozhodla ve středu. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) řekl, že pokud by se situace příští týden změnila, mohli by ministři posoudit případné změny. Počty nakažených – které v posledních týdnech dosáhly nejvyššího počtu po celou dobu epidemie – by podle něj v tomto týdnu měly začít klesat vzhledem k opatřením přijatým koncem prosince.

Pirátské a starostenské kývnutí

Předvolební koalice Pirátů a Starostů mířila ke zpečetění. Celostátní výbor Starostů a nezávislých navrženou koaliční smlouvu schválil ve čtvrtek. Piráti o ní hlasovali na svém celostátním fóru, které se konalo v sobotu (tedy po uzávěrce tohoto vydání Respektu) a on-line. Všeobecně se očekávalo, že Pirátská strana koalici schválí také. Pokud by se tak stalo, je spolupráce obou stran jistá věc. Podle volebních průzkumů by dvojblok mohl v…

I_obalka_R2-OPRAVA
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R2-OPRAVA
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte