New Orleans Celebrates Mardi Gras 2021 During The Covid 19 Pandemic, New Orleans, USA - 15 Feb 2021
Autor: Profimedia

Jestliže se o New Yorku říká, že nikdy nespí, o New Orleansu bychom mohli říct, že tam nikdy není ticho. Nejhudebnější americké město za sebou nyní má asi nejtišší rok ve své historii. Tam, kde se normálně procházejí tisíce turistů denně a kde nasávají pro Ameriku velmi exotickou náladu kreolského města, vytvořenou za posledních tři sta let mísením evropských, afrických a karibských národů, bylo liduprázdno. Jindy hlasité hudební a striptýzové kluby, bary, hospody a krámky se suvenýry měly kvůli obavám majitelů z rabování zabarikádované výlohy, občas projel prázdnými ulicemi někdo na kole nebo se procházel někdo jiný s foťákem, aby zvěčnil tu neobvyklou podobu prázdného New Orleansu. Hudba zněla jen velmi zřídka – tu přes otevřená okna, jinde z balkonu.

Když jsem během léta natáčela rozhlasový dokument s Katkou Fulton – Češkou provozující jeden z nejznámějších a nejstarších jazzových klubů Fritzel’s – a jejím manželem, trumpetistou Mikem, přepadl mě chvíli po rozloučení strašný smutek. Z páru, který jsem znala jako velmi společenský, zábavný a přátelský, zbyla hromádka neštěstí. V setmělém klubu, kde byli běžně zvyklí setkávat se se stejně naladěnými posluchači a kolegy muzikanty, pro něž je jazz vším, seděli dva lidé, kteří během několika měsíců zestárli o mnoho let.

Hned co jsem se zkraje letošního roku dozvěděla, že se ve Fritzel’s hraje už alespoň venku na jejich malém dvorku, vyrazila jsem je podpořit, a hlavně si zas poslechnout živý koncert. Pozvala jsem…

1_obalka_R18
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R18
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte