Dobrá pověst lidí se dá likvidovat různě. Například tím, že do veřejného prostoru vypustíte různé náznaky, že dotyčný je podvodník, neštítí se ničeho, dokonce ani útoku na vaši bezpečnost. Aby takové šumy zafungovaly, je třeba je zaštítit něčím důvěryhodným. Přesně to učinila Hana Lipovská. Dlouhodobě jako členka Rady ČT útočí na ředitele České televize Petra Dvořáka, což je svým způsobem v pořádku. Oba mají stejné možnosti přinášet fakta, vyvracet bludy, zkrátka se veřejně střetnout a případně bránit. Zlom však nastal ve chvíli, kdy Lipovská do sporu vtáhla policii.

Jak už ti, kteří veřejné dění sledují, dobře vědí, paní Lipovská přišla na dubnovou Radu ČT v doprovodu policejní ochranky. Nikdo nesdělil, proč ji dostala, ale i když to bylo nestandardní a znejisťující, bylo nutné respektovat, že se tak děje, a počkat na vysvětlení policie. Situace se změnila, když Hana Lipovská poskytla rozhovor Reflexu. Na jedné straně totiž tvrdila, že podepsala „mlčenlivost, takže o této věci nemohu konkrétně příliš mluvit“, ale zároveň přišla s řadou konkrétních obvinění. „Vzhledem k závažnosti informací, které jsem se chystala na radě přednést, reálně hrozilo, že se nemusím bezpečně dostat na jednání. Případně že poté, co sdělím příslušné informace, tak může být problém s mým odchodem z ČT a s návratem domů.“ A k tomu dodala, že „odpovědné orgány braly celou věc výrazně vážněji než já“.

O takové téma se prostě musí novináři zajímat. Byly tu dvě varianty scénáře a obě temné. Buď…

1_obalka_R16
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2252

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte